Vaikų apranga žiemos sezonu

Žiemos metu ženkliai nukritusi temperatūra dažniausiai netampa priežastimi, galinčia sustabdyti vaikų linksmybes lauke – priešingai, žaidimai su sniegu juos dar labiau vilioja išeiti į kiemą. Tad mūsų užduotis – pasirūpinti, kad šiuo sezonu atžalos nesušaltų ir galėtų smagiai bei patogiai mėgautis žiemos linksmybėmis. Lengviausia tai padaryti sluoksniuojant drabužius: šį kartą aptarsime, kokius rūbelius reikėtų rinktis kiekvienam sluoksniui ir paminėsime kitas svarbiausias žiemos garderobo detales.

Maloniai prie odos besiliečiantis apatinis drabužių sluoksnis

Apatiniam, prie odos besiliečiančiam sluoksniui reikėtų rinktis marškinėlius, apatines kelnes arba pėdkelnes. Tokių rūbelių audiniai turėtų būti ne tik švelnūs, bet ir gerai garinantys drėgmę – jei medžiaga tiesiog sulaikys šilumą, tačiau tuo pačiu kaups drėgmę, mažyliai tikrai nesimėgaus maksimaliu komfortu. Šiuo atveju ypač tinka merino vilnos audinys, kuris palaiko šilumą ir išgarina drėgmę. Galima rinktis ir kitas vilnos rūšis – kartais jos netgi yra maišomos su sintetiniais pluoštais. Apatiniam sluoksniui taip pat yra tinkami termo audiniai.

Stilingas ir patogus vidurinis sluoksnis

Panašios medžiagos dažniausiai pasirenkamos ir viduriniam sluoksniui, kuris turi palaikyti kūno temperatūrą ir sulaikyti šaltį. Tiesa, jei vaikas leis laiką mokykloje ar darželyje, šis sluoksnis kurį laiką bus viršutiniu, tad galima rinktis ir kitas kokybiškas medžiagas. Tokiais atvejais daug dėmesio reikėtų paskirti tinkamam dydžiui: savaime suprantama, kad drabužiai neturėtų varžyti vaikų judesių ir nebūti nupirkti „ant išaugimo“. Nepamirškite atsižvelgti ir į jų stilistiką – jei atžalos jau yra ūgtelėjusios, geriausia pasiteirauti jų nuomonės.

Šiltas ir atsparus viršutinis sluoksnis

Viršutinio sluoksnio drabužių paskirtis yra saugoti vaikus nuo vėjo, šalčio ir kritulių. Šiuo atveju galima rinktis kombinezonus ar atskirai įsigyti striukę ir kelnes. Pirmojo tipo rūbai puikiai tinka saugioms linksmybėms lauke: jie nepalieka jokių tarpelių, per kuriuos galėtų įsiskverbti šaltis. Dėl to mažyliai drąsiai galės braidyti per pusnis ir daryti sniego angelus. El. parduotuvėje Pigu.lt Reima kombinezonai yra vieni populiariausių – ši kompanija ilgus metus koncentruojasi į tai, kad atžalų linksmybės lauke būtų kupinos komforto.

Visgi, kartais pasitaiko situacijų, kuomet viršutinę rūbų dalį reikia nurengti, todėl pravartu turėti ir žieminės striukės bei kelnių komplektuką. Tačiau bet kuriuo atveju reikėtų įsitikinti, kad tokie drabužiai bus ne tik šilti, bet ir atsparūs drėgmei beie gerai kvėpuojantys – dažniausiai gamintojai nurodo šių savybių rodiklius, tad pasirinkti nebus sudėtinga.

Kokybiška avalynė

Žiemai tinkantys apavai, kaip ir viršutiniam sluoksniui naudojami rūbai, turėtų gerai kvėpuoti, būti šilti ir atsparūs vandeniui. Tokiomis savybėmis pasižymi Geox žieminiai batai vaikams, tačiau ir kitos kompanijos galės nustebinti šiuolaikiškomis, maksimalų komfortą užtikrinančiomis technologijomis. Siekiant užtikrinti aukštesnį šilumos lygį, kartais nusprendžiama rinktis dvejas kojines, tačiau siekiant išvengti raukšlių, verčiau mūvėti vieną, tačiau kokybišką jų porą. Kojinės taip pat turėtų pasižymėti geromis drėgmės garinimo savybėmis.

Papildomi aksesuarai

Papildomai reikės pasirūpinti šilta, gerai ausis dengiančia kepure – jei mažyliai yra linkę jas nusiimti ar pamesti, galima rinktis šalmo tipo modelius, kurie atstoja ir šaliką. Priešingu atveju šiuo aksesuaru reikės pasirūpinti atskirai – jis kaklą apsaugos nuo šalčio ir vėjo. Galiausiai beliks įsigyti neperšlampamas pirštines. Šilumą geriau sulaiko kumštinės, tačiau vyresnio amžiaus atžalos patogiau jaučiasi su pirštuotomis – tarp jų taip pat galima rasti pakankamai šiltų variantų.

Aprūpinę vaikus visomis šiomis garderobo detalėmis, galėsite būti tikri, kad padarėte viską, kad jų linksmybės lauke nesibaigtų peršalimo ligomis. Žieminių rūbų pasirinkimo dabar tikrai netrūksta, tad lengvai atrasite šiltą, patogią ir gerai kvėpuojančią aprangą.

Total
0
Dalinasi
Related Posts