6 gebėjimai, kuriuos lavina LEGO kaladėlės

Jūsų vaikai, kaip ir dauguma kitų, tikriausiai turi ne vieną LEGO dėlionę. O ar kada susimastėte, kad LEGO kaladėlės ir LEGO žaidimai gali labai gerai lavinti įvairius jūsų vaiko gebėjimus. Štai 6 pagrindiniai (be abejo, jų yra ir daugiau) gebėjimai, kuriuos, žaisdamas su LEGO, ugdosi vaikas.

 1. Motorika

LEGO kaladėlės puikiai padeda vystyti vaikų motoriką. Juk paimti tokias mažytes detales ir jas sudėti kartu patiems mažiausiems yra ką veikti. Vaikai mėgsta statyti, kurti, griauti ir vėl statyti… Ir jie gali tai daryti valandų valandas. Ir būtent taip stiprėja rankų raumenys, dėl ko vėliau gali būti daug lengviau išmokti piešti ar rašyti.

 1. Vaizduotė

Kas čia? Paklausite savo vaiko, kai jis jums rodys LEGO kaladėles, sulipdytas į neaiškią krūvą. Čia piratų laivas, plaukiantis per jūra, išdidžiai atrėš mažylis. LEGO žaidimai gali padėti sukurti pačias įvairiausias istorijas, kartais net labai kasdieniškas. Pavyzdžiui, mašinų plovyklą, pilną putų, parką, kuriuo į mokyklą keliauja vaikai, virtuvę, kurioje gaminami patys skaniausi tortai… Laisvė vaizduotei!

 1. Pasitikėjimas savimi

LEGO kaladėlės vaikui gali padėti ateityje pasiekti karjeros aukštumų! Kaip gi, paklausite? Vaikai, iš LEGO kaladėlių sukonstravę namą ar kitokį statinį, tuoj bėgs pas jus parodyti, ką padarė. Ir, žinoma, jūs juos pagirsite, kaip gražiai jie padirbėjo, bei paraginsite tęsti darbą. Toks vaikų pagyrimas ir skatinimas nebijoti kurti ugdo jų pasitikėjimą savimi. O juk pasitikėjimas savimi ir savo atliktu darbu – vienos reikalingiausių sėkmingų žmonių savybių.

 1. Nebijojimas suklysti

LEGO žaidimai kartais gali sudaužyti širdį. Ypač, kai pats didžiausias bokštas sugriūna vos ne taip pastačius vieną LEGO kaladėlę. Vaikai, kurie nuolat žaidžia su LEGO, išmoksta tokią nesėkmę priimti labai natūraliai. Vietoj to, kad pradėtų verkti ar nusimintų, jie sako: „Gerai, pastatysiu dar kartą, tik šįkart dar aukštesnį.“

Vėliau, patyrus nesėkmę darbe ar sporte, tokiems vaikams bus daug lengviau priimti pralaimėjimą ir, greitai atsitiesus, dirbti toliau.

 1. Loginis mąstymas

Nesvarbu, ar vaikas naudojasi instrukcija, ar visiškai pasikliauja vaizduote – jis sprendžia galvosūkį. Juk reikia gerai pagalvoti, kaip iš didelio LEGO kaladėlių chaoso padaryti tvarką: pastatyti lėktuvą, namą ar kitą statinį. LEGO kaladėlės – tai ne tik žaidimas, tai kaskart vis naujas iššūkis protui!

 1. Mokslinės ir technologinės žinios

Kaip padaryti, kad LEGO kaladėlės virstų tiltu? Vaikai greitai išsiaiškina, kad plonas tiltas, pastatytas be įtvirtinimų, greitai sugriūna. Tuomet kyla tvirti, kelių kolonų, didingi tiltai. O dar vėliau piramidės ar net Eifelio bokštai. Ir gal kažkada LEGO žaidimas virs architekto ar mokslininko profesija…

Pačios įvairiausios LEGO kaladėlės ir LEGO žaidimai – internetinėje parduotuvėje pigu.lt. Kai kuriems jų dabar taikoma net 30 % nuolaida!

Ir pabaigai, kad dar labiau padidintume jūsų susidomėjimą LEGO kaladėlėmis, keletas šmaikščių faktų:

 

 1. Jei į liniją viena šalia kitos sudėtumėte pernai metais pagamintas 340 milijonų LEGO kaladėles, gautumėte 7,900 kilometrų. Tai kaip atstumas nuo Londono iki Pekino.
 2. LEGO žaidimai pradėti gaminti 1958-aisiais – maždaug prieš 60 metų. Ir visos LEGO kaladėlės, pagamintos seniai ir dabar gali susidėti kartu.
 3. LEGO kaladėlės žmogeliukai yra didžiausia „populiacija“ – 4 bilijonai per visą pasaulį. Ir ji sparčiai auga…
 4. Kalėdų laikotarpiu parduodami 28 LEGO žaidimai kiekvieną SEKUNDĘ.
 5. Vidutiniškai, kiekvienas žmogus žemėje turi 86 LEGO kaladėles.
 6. LEGO yra didžiausia ratų gamintoja pasaulyje.
Total
0
Dalinasi
Related Posts