Kodėl yra verta leisti vaikui pačiam išsirinkti šalmą?

Ar susiruošę šokti parašiutu ignoruojate faktą, kad reikia pasiimti parašiutą? Manome, tikrai ne. Tuomet, kodėl pirkdami dviratį dažnai praleidžiame poreikį pasirūpinti tinkamu šalmu? Ypač jeigu dviratis perkamas vaikui. Taigi, jeigu jūsų atžala nuo šiandien važiuoja dviračiu, šalmo parinkimas jums turėtų tapti pačia svarbiausia užduotimi. Seka kitas svarbus klausimas – daryti tą vieniems ar į šį procesą įtraukti ir būsimą šalmo savininką? Manome, atsakymas aiškus – leiskite vaikui pačiam išsirinkti šalmą. Juolab, kad šiandien tą padaryti nėra sudėtinga, netgi smagu. Pasiūla yra labai didelė. Viena iš svetainių jums gali pasiūlyti pačių įvairiausių šalmų, tad vaikas tikrai nesunkiai išsirinks sau tinkamiausią. Lai jis sutelkia dėmesį į išorinius pirkinio privalumus, o jūs savo atidžiu žvilgsniu įvertinkite praktiškus aspektus.

Taigi, kodėl vaikui dera dalyvauti šalmo pasirinkimo procese?

Tenka išgirsti tėvelių skundų, kad vaikai nenoriai dėvi dviračio šalmą. Neva, įdėta daug pastangų renkant galvos apsaugą, o mažylis parodo ožius ir šalmas guli nenaudojamas. Tokios situacijos yra išties realios. Pabandykite į šalmo pirkimo žygį įtraukti ir patį šalmo savininką. Patikėkite, vaikai tuomet į šio pirkinio reikšmingumą pažvelgia visai kitomis akimis. Ką jau kalbėti apie atsakomybės ir noro rūpintis savo sveikata įpročių diegimo svarbą.

Kita svarbi priežastis, kodėl verta leisti vaikui pačiam išsirinkti šalmą – kiekvienas žmogus, net ir būdamas nepilnametis, turi intuiciją, kuri leidžia suprasti, kas jam yra geriausia ir praktiškiausia. Mėgstamiausia spalva, forma ar kitos savybės jūsų vaikui bus mielos ir artimos, tad, tikėtina, jog kiekvieną kartą susiruošęs į žygį dviračiu, šalmo jis tikrai nepamirš.

Galiausiai – nepraleiskite progos sutvirtinti savo moralinio ryšio su vaiku. Bendros pastangos išsirinkti tinkamiausią šalmą jus su vaiku suartins ir atvers kelią būsimiems ir, be abejonės, rimtesniems pirkinių ar kitokių veiklų projektams.

Nepamirškite dviračių valiklių

Švarus dviratis – tai ne tik graži, bet ir saugi transporto priemonė. Be to, jeigu laikysite dviratį švarų, jis jums tarnaus ilgiau. Vanduo, be abejonės, yra pati svarbiausia priemonė valant dviratį. Tačiau ne visuomet vanduo yra prieinamas šaltinis ir būtų ne pro šalį ieškoti alternatyvių priemonių. Viena tokių – dviračių valiklis. Paprastai mūsų rinkoje randamas vidutinio koncentrato dviračio valiklis skirtas visiems dviračio paviršiams. Jį labai patogu naudoti. Specialaus purškiklio pagalba purškiamas skystis pavirsta putų sluoksniu. Bijote dėl cheminių medžiagų žalingo poveikio? Pamirškite tai. Valiklis pagamintas vandens pagrindu ir jo sudėtyje nėra jokių organinių tirpiklių.

Svarbiausia – saugus važiavimas dviračiuKad ir kiek apsaugos priemonių mes nupirksime vaikui, jeigu jis nesilaikys saugos taisyklių, važiavimas dviračiu gali tapti katastrofa. Tad, jeigu žengia pirmą žingsnį pirkdami saugų šalmą, nepamirškite ir pokalbio apie elgesį kelyje važiuojant dviračiu. Ką reikia žinoti:

  • Jeigu tik yra galimybė, dera važiuoti tik dviračių taku. Kitu atveju leidžiama važiuoti viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine juosta arba kiek galima arčiau dešinio krašto.
  • Jeigu yra daugiau dviratininkų, privalu važiuoti paskui kitą eismo dalyvį, o ne šalia jo.
  • Jeigu eismas intensyvus ir reikia pasukti į kairę, dviratininkui privaloma nulipti nuo dviračio ir kirsti važiuojamąją dalį vedant dviratį pėsčiomis.
  • Saugus atstumas su kitais dviratininkais – būtinas.
  • Būtina atsižvelgti į kokrečioje situacijoje esančias eismo sąlygas. Įkalkite vaikui mintį, jog dera nepamiršti savo asmeninių važiavimo įgūdžių ir dviračio būklės.

Taigi, saugaus ir malonaus jums važiavimo dviračiu. Kas gali būti maloniau už kelionę švilpiant vėjui ausyse.

Total
0
Dalinasi
Related Posts