Tai visgi krūtų dydis ar forma vyrams yra svarbesnė? Keistas mokslininkų tyrimas galbūt atskleidė paslaptį

Mokslininkai tyrinėja įvairias svarbias temas. Jie bando išgydyti žmoniją kamuojančias ligas, atrasti naujus energijos šaltinius, sukurti efektyvesnius erdvėlaivius ir taip toliau. Visgi, kartais tenka patyrinėti ir gerokai žemiškesnius dlaykus. Štai visai neseniai grupelei mokslininkų buvo pavesta ištirti, kas iš tikrųjų vyrus traukia labiau – krūtų dydis ar forma.

Klausimas, žinoma, daugeliui gali pasirodyti labai paprastas ar net vulgarus. Tačiau moksline prasme jis yra gana įdomus. Kodėl vyrai per milijonus metų išsivystė tokį potraukį žiūrėti į moterų krūtines? Kokios informacijos jie ieško? Tirdami šiuolaikinius vyrus mokslininkai gali atsekti evoliucijos pėdsakus ir sužinoti, kurios moterys anksčiau turėjo  didesnę galimybę susilaukti palikuonių. Dėl to tarptautinė mokslininkų grupė iš Brazilijos, Jungtinės Karalystės, Čekijos ir Kamerūno gavo finansavimą, kad išsiaiškintų, kas vyrams svarbiau – krūtų forma ar dydis.

Įprastai manoma, kad vyrams svarbiau, kad krūtys būtų teisingo dydžio. Tai yra, nei per mažos, nei per didelės jų asmeniniam skoniui. Tačiau šis tyrimas parodė, kad forma yra svarbesnė. Tiksliau tariant, stangrumas. Pirmykščiai vyrai neturėjo kitų būdų išsiaiškinti, ar moteris yra sveika ir vaisinga, todėl naudojosi savo paties atliekamomis apžiūromis. Pagal krūtis nuspręsdavo, kas yra tinkamiausia būti jų vaikų motina.

Bet kodėl stangrumas yra svarbiau už dydį? Pasirodo, stangrumas parodo tai, ką mokslininkai vadina „likutiniu vaisingumu“. Krūtų dydis  daug nepasako apie tai, kokio amžiaus yra moteris ir kiek vaikų ji turėjo. Tuo tarpu stangrios krūtys yra geras vaisingumo indikatorius, parodantis, kad moteris dar nėra susilaukusi galybės vaikų ir yra vaisinga. Bent jau taip mano mokslininkai.

Kaip jie tai nustatė? Mokslininkų grupė, kurioje, beje, buvo ir moterų, 267 vyrams iš Čekijos, Brazilijos, Kamerūno ir Namibijos parodė keletą krūtų nuotraukų ir liepė jas įvertinti balais. Požiūris į idealų krūtų dydį nebuvo pastovus – dauguma vyrų teigė, kad jiems patinka vidutinio dydžio krūtys, o didelės atsidūrė antroje vietoje. Tuo tarpu požiūris į stangrumą išliko pastovus – tai mokslininkams įrodė, kad šį bruožą išsivystėme per ilgą žmonių evoliuciją.

Teigiama, kad temą dar būtina tyrinėti, nes nėra iki galo aišku, kokios informacijos vyrai ieško žiūrėdami į krūtis. Tiesa, jei hipotezė apie „likutinį vaisingumą“ yra teisinga, tai patvirtina mokslininkų nuomonę, kad moterys pirmykščiais laikais neturėjo jokios pasirinkimo teisės. Dar daugiau – kadangi vyrams nebereikia krūtų teikiamos informacijos ir mūsų socialinė santvarka yra visiškai kitokia, gali būti, kad kada nors, po daugelio metų, vyrams žiopsoti į moterų krūtines taip nebesinorės.

Total
0
Dalinasi
Related Posts