Rūta Meilutytė aplankė Kauno klinikose besigydančius vėžiu sergančius vaikus

Kaunas, rugpjūčio 25 d. (BNS). Olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė Rūta Meilutytė savo įtemptoje dienotvarkėje rado laiko jau ne pirmą kartą aplankyti onkologinėmis ligomis sergančius vaikus. Šįkart – besigydančius Kauno klinikose. Čempionę į susitikimą su ligoniukais ketvirtadienį pakvietė paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“.

„Jau ne pirmi metai organizuojame įvairiausius renginius ir terapijas mūsų ligoniukams, besigydantiems tiek Vilniuje, Santariškėse, tiek Kaune. Tačiau neabejotinai daugiausiai dėmesio ir šurmulio ligoninėse sukelia susitikimai su žymiais, mūsų šalį garsinančiais žmonėmis. Tokia yra ir mūsų plaukimo čempionė Rūta. Juk ją žino ir vaikai, ir jų tėveliai. Tad esame dėkingi Rūtai, kad aplankė sergančius vaikus, nuoširdžiai bendravo ir įkvėpė juos nepasiduoti kovoje su sunkia liga“, – kalbėjo „Mamų unijai“ vadovaujanti Eglė Mėlinauskienė.

Tai jau antrasis R. Meilutytės susitikimas su ligoniukais. Pirmą kartą Londono olimpinių žaidynių plaukimo čempionė su sunkiai sergančiais vaikais susitikimo prieš pora metų Vilniuje, Santariškėse. Tąkart ji sakė, kad „tai visai kitokia patirtis mano gyvenime. Labai smagu, kad suteikiau jiems gerų emocijų, o jie – man“.

Susitikime su Kauno klinikų ligoniukais plaukikė kantriai atsakinėjo į mažųjų klausimus – apie tai, ką ji mėgsta labiausiai, ar sunku keltis į treniruotes, kur saugo savo medalius, kokios laukia artimiausios kovos. R. Meilutytė atnešė vaikams dovanų.

„Žaviuosi tų vaikų ir tėvų stiprybe. Man jie patys didžiausi kovotojai. Linkiu jiems visada likti stipriems. Kasdien. Kiekvieną minutę“, – ligoniukams linkėjo R. Meilutytė.

Į susitikimą su garsia sportininke susirinkusieji – vaikai, tėveliai, medikai – norėjo ne tik gauti R. Meilutytės autografą, bet ir nusifotografuoti kartu.

„Ligoninėje praleidome jau keletą mėnesių. Tad Rūtos apsilankymas – mums kaip dovana. Tikrai kovosime ir įveiksime ligą. Kovosime taip, kaip tai daro pati Rūta“, – čempionės apsilankymu džiaugėsi sergančių vaikučių mamos.

Kasmet Lietuvoje vėžiu suserga apie 100 vaikų, iš jų apie 80 proc. pasveiksta. Paramos fondas „Mamų unija“ nuo 2008 m. onkologines ligas besigydantiems vaikams ir jų šeimoms teikia finansinę, socialinę, psichologinę pagalbą. Per septynerius veiklos metus šeimoms „Mamų unija“ suteikė paramos už daugiau kaip 762 000 eurų.

Total
0
Dalinasi
Related Posts