A. Sabonio ir J. Kazlausko patarimų išklausęs Domantas išmoko svarbią pamoką specialiai Krepšinis.lt iš Rio

Arvydas Sabonis olimpinėse žaidynėse debiutavo būdamas 23-ejų, todėl Domantas jau sekmadienio vakarą aplenks savo tėtį, kai ant olimpinio parketo žengs būdamas 20-metis. „Esu žiauriai patenkintas“, – plačiai šypsojosi 211 cm ūgio D. Sabonis.

Tiesa, reikėtų paminėti, kad jo tėvas Arvydas olimpiadoje galėjo debiutuoti ir būdamas 19-likos, tačiau 1984 metais visa SRRS delegacija boikotavo Los Andželo žaidynes. Bet istorinio sūnaus debiuto Lietuvos krepšinio legenda tikrai nepraleis.

„Užplūdo didelis džiaugsmas, nes 20 metų ir jau pirma olimpiada – esu patenkintas, kad esu čia su komanda, o tėtis irgi yra čia, tai galiu su juo būti“, – pirmaisiais įspūdžiais Rio de Žaneire dalijosi D. Sabonis.

Olimpiniame kaimelyje aukštaūgis jau spėjo prasilenkti su 18 kartų olimpiniu čempionu plaukiku Michaelu Phelpsu iš JAV ar žaidynių kaimynu serbu Novaku Djokovičiumi, kuris jau kurį laiką neužleidžia pirmosios vietos geriausių pasaulio tenisininkų reitinge.

 

„Selfio dar su niekuo nepasidariau, bet norėčiau su Phelpsu“, – šyptelėjo Oklahomos „Thunder“ narys, džiaugdamas išskirtine proga būti tarp geriausių pasaulio atletų.

Tiesa, 11-likto šaukimo NBA naujokų biržoje sulaukęs lietuvis oficialiai su šiuo klubu rankomis dar nesukirto ir tai geriausiu atveju padarys tik sugrįžęs iš Rio. Visgi galimybės, kad D. Sabonis bus įtrauktas į komandos mainus, itin sumažėjo, kai Oklahomoje dar trejiems metams likti nusprendė Russellas Westbrookas, pasirašęs net 85 mln. JAV dolerių vertės sutartį.

„Esu žiauriai patenkintas, – iki ausų išsišiepė aukštaūgis. – Dabar turėsime geresnę komandą, jis bus lyderis – man tai patinka.“

Bet galvos apie klubinius reikalus šiuo metu jauniausias Sabonių šeimos narys nesuka – visas jo dėmesys sukoncentruotas į darbą su rinktine. Startui žaidynėse pasiruošti jam padeda ir pokalbiai su tėvu.

„Jis man visada sako, kad nebijočiau bandyti naujus dalykus aikštėje, būčiau drąsus, žaisčiau stipriai ir tik negaučiau traumos“, – šyptelėjo Domantas.

Nors dėl savo vaidmens ir minučių skaičiaus jis dar nėra užtikrintas, tačiau daugelis Lietuvos krepšinio ekspertų mano, kad šiemet jaunuolio indėlis bus kur kas didesnis. Tai D. Sabonis jau įrodė pasirengimo cikle, kuomet vidutiniškai rinko 7,5 taško ir 7,4 atšokusio kamuolio.

Tiesa, šie skaičiai, bent jau pagal rezultatyvumą, galėjo būti kiek geresni. Tačiau vos tik prisijungęs prie komandos Domantas kiek per dažnai imdavosi iniciatyvos, o ir tai sekdavosi ne per geriausiai.

„Pasimokiau, – prisipažino krepšininkas. – Su treneriu kalbėjau, kad man nereikia nieko įrodinėti – esu tik dar vienas žaidėjas, nes ir taip yra geresnių, kurie rinktinėje jau daug metų. O aš čia atvažiavau daryti savo darbą. Viskas priklauso nuo manęs – turiu parodyti, kad galiu žaisti.“

Penktadienio vakarą „Maracana“ stadione D. Sabonis pirmą kartą dalyvaus iškilmingoje olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje, o oficialiai olimpiadoje debiutuos sekmadienį vyksiančioje akistatoje su šeimininkais brazilais.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts