2014 metais Jurbarkui švenčiant savo jubiliejų lankėsi Dalia Grybauskaitė. Ji konstatavo, kad investicijų prasme situacija – tragiška. Ką čia gali investuoti, jeigu valdžiai bedarbystės įveikimo klausimas yra kosminio palydovo išbandymas, o stambiųjų gamyklų, kurios gamino plokštes, cementą, lituodavo magnetofonų mikroschemas neliko. Įsitvirtino kapitalistai, pas kuriuos žmonės dirba laikydamiesi standartų, taisyklių.
Jurbarke gauti darbą baigus universitetą yra beprasmis reikalas. Rajono spauda šneka, kad trūko mokytojų, pasiteiravus MŠC poreikis fizikai – realybėje randama lėšų įdarbinti mokytojų padėjėjais ir nebūtinai specialistus. Nes Jurbarke vieša paslaptis, kad norint gauti darbą, privalai būti lojalus liberalistams, būti savu tarp savų. Visą savo laiką skirdamas sportui, ne tik kad nepakviestas darbuotis RKL ekipos kūrimo procese, bet užsiundytas komentatorių tvatinti rajono spaudoje, nes leidėjams vienodai atsakyti už piktus komentarus, svarbu nesipykti su valdžia, kuri dabar yra Darbo partijos stipriu monopoliu.
Apie Jurbarko futbolo sunaikinimą dar parašysiu. Sporto strategijos čia nėra, kuratoriumi kažkokiu būdu paskirtas žmogus, kuris visiškai nieko nėra parašęs sporto tematika, kuriam dėl vaikų futbolo likimo galvos neskauda. Kai Andrius Kubilius ragino veržtis diržus, Jurbarko savivaldybė tik nusijuokė nuo tokio žesto, sugebama naglai išsiprašyti etatų savivaldybėje, kabinetų prie kabinetų, o bedarbystė viena didžiausių Lietuvoje po Lazdijų.
Skirsnemunėje virš 2000 gyventojų, nėra jokios gamybos, vaistinės, kirpyklos, siuvyklos, viešo tualeto. Jurbarke jei nori “kakučio” rizikuok nerti į krūmus, nes stoties kioskelį sunkiai pasieksi, stotis primena pokario Ukrainos kaimą su ištrupėjusiu asfaltu, kaimynų tualeto laukiniu dvoku.
Jurbarko ponai nieko nepadarė, kad būtų sutvarkytos automobilių stovėjimo aikštelės, socialinės paramos skyriuje pasisavintos bedarbių lėšos, komedijos su finansais vyko Visuomenės sveikatos biure, sporto centro direktorius, girtas pakliuvo į avariją sužalodamas nekaltą moterį, stovykloje nuobodžiaujantys vaikai nudegina kojas vaikui ir tik įsikišus tėvams ieškinys pateikiamas minėtam centrui.
Darbo birža bijo užgauti valdžią, todėl užklausus kaip gali paspausti ją, kurti darbo vietas, skatinti verslumą – tyla, “kieno sėdi kišenėje – to giesmę giedi…”
Paskutinis reiderystės akcentas – prievartinis nuotekų sistemos įvedimas ir prisijungimas bedarbystės oazėje Skirsnemunėje. Žmonės neturi darbo, pajamų, bet kaip kitaip – supyks ES, nes už kiekvieną neprisijungtą abonentą sankcijos, iš kur ubagai grąžins lėšas. Kad ir spaudoje rašyta, kad įrodysit kvitais, kiek kubų srutų išsemia cisternos, apie tai pasakė aplinkos apsaugos inspektorius, savivaldybės direktorius kalbėjo apie individualų priėjimą prie žmogaus, jo įmokumo patikrinimą – realybėje durneliai liksite su apatiniais. Patikrinsim 29 eurai bauda – poto trigubai. Be žmonių atsiklausymo šniukštinėjo tikrindami pievas, griovius, bet Jurbarke nereikia piliečių atsiklausti – nebent be muilo lįsti į užpakalį prieš rinkimus. Nutiesė dviračių trąsas, laikui bėgant jos taip susiaurėjo, kad dviems dviratininkams prasilenkti neišeina, vedant nuotekų sistemas išardė asfaltą, išmauzojo pievas, paliko akmenų, kur tau sutvarkyti, išvežti?
Komedija tapo kalbos apie turizmą, niekaip nesugebama sutvarkyti Mažųjų laivelių prieplaukos, damba užnešta dumblu, nesugebama sutvarkyti tualetų Imsrės gatvėje, bet kaip lankstosi Jurbarko “asabos” atvykus delegacijoms iš užsienio.
Poliklinikoje 14000 pacientų, išduodami pas dantistę keli talonai, budėk per naktį prie registratūros, nes 6.30 ryte ten neprisiskambinsi. Cirkai… Niekas neklausė ar turi pinigų ar ne, renovuokis būstus, balkonus, laiptines. Seniūnaičių darbo nematyti, kultūros namai kai kur stovi be veiklos, tik be reikalo mokama už šildymą.
Sakau, skaitytojai, jei turite minčių čia gyventi, kurti, patarčiau net nesivarginti, nes prarasite nervus ir sveikatą. Beje, apšalusi yra Šilalė, Kupiškis, kai pasakiau, kad kas vandentiekio neturi, tų Jurbarkas dar nereketuoja jungtis prie nuotekų sistemos, negavo pranešimų Skirsnemunėje. Kupiškyje tokių “blestvų” meras nedaro, pasakė, duokim žmonėms užsidirbti, įkūrė sveikatingumo centrą, kiek nemokamų paslaugų, Jurbarke pasiimk šluotikę ir eik “kancarus” šluoti, nes užrašas, kad jus stebi vaizdo kameros jau ne vienam kelia juoką, prie savivaldybės gali iš reikalo ir tą intymųjį veiksmą atlikti – visi policininkai keliuose, gyvybę saugok pats…