Seifas gali būti naudojamas siekiant apsaugoti itin įvairius daiktus – pinigus, juvelyrinius dirbinius, svarbius dokumentus, ginklus ir panašiai. Taigi, tinkamo varianto pasirinkimas itin priklauso nuo to, ką konkrečiai šiame laikysite. Įprastai parduodami seifai yra skirstomi pagal saugumo klases. Tai lemia šių atsparumą įsilaužimams ir gaisrui. Visgi – ar seifas visuomet turi būti sertifikuotas pagal tam tikrus standartus? Ir kokią įtaką saugumo klasės daro galutinei šio kainai? Pradėkime nuo pat pradžių ir aptarkime, ką apskritai reiškia terminas „sertifikuotas“ seifas.
Sertifikuoti seifai – ką tai reiškia?
Europos Sąjungoje galioja tam tikras standartas, kuris skirsto seifus į skirtingas saugumo klases. Žinoma, visuomet rekomenduojama rinktis kuo aukštesnę klasę. Sertifikuoti seifai įprastai yra testuojami nuo įsilaužimo bei gaisro. Tuomet, atsižvelgiant į rezultatus, nurodoma kokią saugumo klasę šie atitinka. Pagrindiniai standartai, pagal kuriuos yra sertifikuojami seifai – tai EN 14450 ir EN 1143-1. Pagal pirmąjį variantą dažniau sertifikuojami buitiniai seifai. Jie skirstomi į dvi saugumo klases: S1 ir S2. Tuo tarpu, antrasis variantas yra pagrindinis Europos standartas. Čia egzistuoja daug skirtingų saugumo klasių – 0, I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII. Kita vertus, tai tikrai nereiškia, jog visi seifai privalo būti sertifikuoti. Visgi, tai signalizuoja apie didesnį šių saugumą.
Kokią įtaką seifo klasė turi galutinei jo kainai?
Galutinę seifo kainą lemia nemažai skirtingų aspektų – spynos tipas, dydis, atsparumas ugniai ir saugumo klasė. Nesertifikuoti variantai dažniausiai kainuoja pigiau. Kuo aukštesnė seifo saugumo klasė – tuo šis brangesnis. Kodėl? Na, tokio seifo gamybai naudojama daugiau medžiagų, jos taip pat yra kokybiškesnės. Taigi, kiekvienam žmogui belieka apsispręsti dėl jam labiausiai tinkamo varianto. Visgi, priklausomai nuo to, ką laikysite seife, rekomenduojama pernelyg netaupyti. Brangesni seifai dažniausiai yra gerokai kokybiškesni. Tai reiškia, jog šie taip pat geriau apsaugos Jūsų turtą – tiek nuo įsilaužimų, tiek nuo gaisro pavojaus. Taigi, būtinai į tai atsižvelkite.