Ar pravartu į katės mitybą įtraukti papildomus vitaminus?

Čia tavo Lietuva
Čia tavo Lietuva

Tai, kaip nusprendžiame maitinti savo naminius gyvūnus, gali smarkiai atsiliepti jų sveikatos būklėje ir net išvaizdoje. Dauguma šeimininkų, išvydę palyginti neįprastus katės kūno ženklus, pradeda mąstyti, ar gyvūnui kartais netrūksta tam tikrų vitaminų. Koks yra realus papildų poreikis katėms ir ką reikėtų daryti?

Svarbu atsižvelgti į jau esamą mitybos būdą

Jei nuo pat gyvūno atsiradimo Jūsų namuose pradžios jį maitinate tuo maistu, kuris yra sukomplektuotas veterinaro, vitaminų poreikis nėra didelis. Natūralu, kad katei augant keičiasi ir ėdalo pasirinkimai, tačiau specialiai paskirtas maistas dažniausiai yra pilnavertiškas. Papildus galima įtraukti nebent norint pabrėžti gyvūno fizinę išvaizdą – suteikti kailiui blizgesio ir tvirtumo, tačiau tokį efektą galima pasiekti ir su kokybišku ėdalu katėms. Aišku, pasitaiko tokių atvejų, kuomet šeimininkai gyvūnus nusprendžia maitinti naminiu maistu, limituodami pirktinio ėdalo tiekimą. Tuomet vitaminai katėms gali būti parankus sprendimas. Kodėl? Taip jau yra, kad dažnai varijuojant tiekiamo maistą, gyvūno organizme gali atsirasti tam tikrų maistinių medžiagų deficitas. Katės, kurios valgo specializuotą sausą ar šlapią ėdalą, dažniausiai nereikalauja atskirų papildų, tai pasitaiko tik išskirtiniais atvejais. Atminkite, kad pirmiausia atsiradus problemoms būtina žiūrėti į dabartinę augintinio valgymo rutiną bei higieną.

Visada pasitarkite su veterinaru

Kitas be galo svarbus žingsnis, kurį dažnas kačių augintojas praignoruoja – specialisto pagalba. Veterinarai egzistuoja ne veltui, juk tai žmonės, galintys nukreipti tinkama linkme ne tik, kai katinas retkarčiais sunegaluoja, bet ir tuomet, kai atsiradę sunerimti verčiantys pokyčiai yra ilgalaikiai. Specialistas patars, ar gyvūnui tikrai reikalingi specialūs vitaminai bei papildai, pirmiausia patikrindamas dabartinės katino mitybos grafiką ir maisto sudėtį. Pravartu patiems neeksperimentuoti ir aklai nenerti į rinkodarinių tikslų vedinų reklamų pinkles, skelbiančias, kad tam tikri vitaminai išspręs augintinio problemas. Veterinaras yra kvalifikuotas specialistas, kuris žinos, koks sprendimo būdas bus tiek greičiausias, tiek efektyviausias būtent Jūsų mylimam gyvūnui. Apsilankymas veterinaro kabinete turėtų būti ne tik ypatingais atvejais, katę apžiūrai nuvežti rekomenduojama bent kartą per metus.

Kartais teužtenka pakoreguoti mitybą

Dažnas kačių šeimininkas apsilankęs pas veterinarą supranta – pirmą svarbu katino mitybos pokyčiai, o ne papildų įtraukimas. Be galo svarbu žinoti galimų ir netinkamų ingredientų sąrašus, atidžiai peržiūrėti perkamo maisto etiketes. Aišku, dažnas specialistas ne tik suteiks šią informaciją, bet ir pasiūlys kokybišką maisto prekinį ženklą. Vienas iš pavyzdžių, kuomet gali pasirodyti, jog naminei katei reikia vitaminų – sterilizacijos procedūra. Dažnai reklamuojama, jog po įvairių operacijų gyvūnai turi atsigauti, o jiems įprastos mitybos neužtenka. Tai nėra ženklas, jog papildai yra pats tinkamiausias atsakymas. Realybė yra tokia – sterilizuota katė tampa sėsli, gali greitai priaugti svorio, todėl pravartu arba dažninti (mažinant kiekį) porcijas, arba keisti maisto rūšį. Sausas maistas sterilizuotoms katėms pasižymi mažesniu kalorijų kiekiu, apsaugo sujautrėjusią šlapimo sistemą. Tai tik parodo, kaip svarbu yra nepulti pirkti prekių gyvūnams spontaniškai, veikiau jau apgalvojant savo sekantį žingsnį.

Total
0
Dalinasi
Related Posts