Vandens patrankos, skirtos susidoroti su nepaklusniais lietuviais jau Lietuvoje!

Specialusis transportas su vandens patrankomis, anot VRM, yra technologiškai labai efektyvi ir humaniška priemonė ypatingų situacijų metu malšinant masines riaušes. Tokių transporto priemonių poreikis grindžiamas ir geopolitinėmis grėsmėmis.

Lietuvos Viešojo saugumo tarnybą pasiekė iš Vokietijos įsigytos vandens patrankos.

Senus ir naudotus, tačiau puikiai veikiančius automobilius Lietuva įsigijo riaušių malšinimui. Į įsisiautėjusius chuliganus gali būti nukreipta ne tik vandens srovė, bet ir putos bei ašarinės dujos. Srovės stiprumas toks, kad pareigūnams nepaklūstantys asmenys gali patirti ir rimtų sužalojimų.

„Vokietijos Federacinės Respublikos institucijos negali naudoto valstybės turto siūlyti per viešuosius pirkimus (būti prekių tiekėju taip, kaip jis apibrėžiamas Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo prasme), nes nebereikalingo valstybės turto perdavimas neorganizuojamas dalyvaujant kitų valstybių viešuosiuose pirkimuose, o parduodamas viešuosiuose aukcionuose“, – dar 2016 metų žiemą teigė Lietuvos VRM. 2016 metų valstybės biudžete yra numatyta mažiausiai 200 tūkst. eurų VST specialiosioms transporto priemonėms su vandens patrankomis įsigyti. Specialusis transportas su vandens patrankomis, anot VRM, yra technologiškai labai efektyvi ir humaniška priemonė ypatingų situacijų metu malšinant masines riaušes. Tokių transporto priemonių poreikis grindžiamas ir geopolitinėmis grėsmėmis.

Total
61
Dalinasi
Related Posts