Svarbiausios taisyklės įrenginėjant mažą paauglio kambarį

Patogiai įrengti mažą erdvę yra pakankamai sudėtinga užduotis – ypač tuo atveju, jei šis kambarys yra skirtas paaugliui. Visgi, net ir tuomet galima sukurti jaukią ir stilingą erdvę – pasak Pigu.lt ekspertų, užtenka žinoti pagrindines taisykles, kurios padės visapusiškai išnaudoti kiekvieną kambario centimetrą.

  1. Daugiausiai dėmesio skirkite kokybiškam poilsiui. Kad ir kiek vietos būtų jaunuolio kambaryje, pagrindinis Jūsų tikslas – užtikrinti jog šioje erdvėje jis galėtų tinkamai pailsėti. Tuomet reikės pasirūpinti patogia, optimalaus dydžio lova – šiuo atveju nevertėtų rinktis mažo baldo, kadangi greitu metu ir vėl teks jį pakeisti nauju. Komfortą gali garantuoti ir čiužiniai, pigiau parduodami internetu – atidžiau susipažinę su jų privalumais ir įvertinę paauglio miegojimo įpročius, lengvai surasite jam tinkamiausią variantą.
  2. Pasirūpinkite patogiu daiktų sandėliavimu. Tai svarbu ne tik dėl bendros tvarkos, bet ir dėl jaunuolių privatumo – jiems dažniausiai prireikia bent kelių uždarų stalčių ir lentynėlių, tad tikrai nepavyks išsiversti be komodos. Norint maksimaliai išnaudoti visą turimą erdvę, vertėtų rinktis kampines spintas (jos taip pat gali būti su lentynėlėmis) bei nepamiršti sienų – čia galėtų atsidurti bent kelios lentynos. Kai kiekvienas daiktas turės savo vietą, pavyks išvengti chaoso, tad paauglio kambarys atrodys ir erdvesnis, ir jaukesnis.
  3. Teikite prioritetą funkcionaliems baldams. Visuomet stenkitės rinktis baldus, kurie gali atlikti kelias funkcijas (pavyzdžiui, komodos viršų galima paversti televizoriaus ar kitų įrenginių staliuku) – tai pati paprasčiausia vietos taupymo taisyklė. Šiuo atveju bene geriausias sprendimas yra sofa lova, kaina iš tiesų atitinkanti kokybę: naktį paauglys ant šio baldo deramai išsimiegos, o dieną čia pat galės pasikviesti ir draugų. Mažose erdvėse retai turime galimybę įsigyti abu šiuos baldus, tad galimybė praplėsti kambario paskirtį turėtų patikti kiekvienam jaunuoliui.
  4. Nesusikoncentruokite į stalo pasirinkimą. Daugelis tėvų daro esminę klaidą manydami, jog paaugliui reikia didelio rašomojo stalo. Visgi, kad ir kaip sunku pripažinti, paaugliai dažniausiai mokymuisi pasirenka kitas vietas, todėl šis baldas tiesiog dulkės ir užims pakankamai daug vietos kambaryje. Tad verčiau nupirkite mažesnį, lengvai perkeliamą kompiuterio staliuką – jis taip pat bus patogus, tačiau pareikalaus gerokai mažiau ir taip nedidelio kambario erdvės.
  5. Įsigilinkite į paauglio poreikius. Tiek rinkdami tinkamus baldus, tiek svarstydami apie jų dizainą, turėtumėte atsiklausti paauglio nuomonės – galbūt visų norų išpildyti nepavyks, tačiau tam tikras tendencijas ar stilistinius elementus tikrai galėsite įtraukti. Svarbiausia šiuo atveju išlaikyti proporcingumą: jei jaunuolis nori didelės lovos, teks rinktis mažesnę spintą bei staliuką ar atitinkamai paieškoti kitų kompaktiškų sprendimų.
  6. Atsakingai rinkite spalvas. Visgi, aklai paauglių nuomone pasitikėti nereikėtų – ypač tuomet, jei šiuo metu jie susižavėję itin ryškiomis spalvomis, kurios mažą kambarį vizualiai gali dar labiau sumažinti. Tokiais atvejais reikėtų pasiūlyti jiems alternatyvą ir mėgstamas spalvas keliose skirtingose vietose panaudoti kaip akcentus – taip sukursite šiuolaikišką interjerą ir išvengsite chaoso.

Maža erdvė – toli gražu ne nuosprendis, tad pasitelkę kūrybiškumą ir atkreipę dėmesį į šias taisykles, drauge su paaugliu lengvai galėsite įrengti jam patiksiantį, šiuolaikišką ir funkcionalų kambarį.

Total
0
Dalinasi
Related Posts