Premjeras su popiežiumi kalbėjosi apie pagalbą šeimoms

Jo Šventenybė popiežius Pranciškus Vatikane priėmė Lietuvos Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį su šeima. Premjeras su Šventuoju Tėvu aptarė emigracijos keliamus iššūkius, humanitarinę pagalbą Ukrainai, socialinės atjautos skurstantiems ir nuskriaustiesiems, pagalbos šeimoms ir gimstamumo skatinimo klausimus.

Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad Lietuvos ryšiai su Vatikanu visuomet buvo ypatingi. „Savo tvirta laikysena Šventasis Sostas padėjo Lietuvos žmonėms kovoje dėl laisvės, o popiežiaus dėmesys Lietuvai visada buvo ir bus vilties bei tikėjimo šaltinis. Tai, kad Vatikanas niekuomet nepripažino Lietuvos okupacijos ir aneksijos, o mūsų šalies diplomatinė atstovybė prie Šventojo Sosto veikė ir okupacijos metu, Lietuvai yra ypatingai svarbu“, – sakė premjeras S. Skvernelis.

Visų Lietuvos žmonių vardu Ministras Pirmininkas pakvietė popiežių Pranciškų atvykti į Lietuvą.

Lietuvoje Šventasis Tėvas yra lankęsis 1993 metų rugsėjį. Tuomet mūsų šalyje viešėjo Jonas Paulius II.

Ministras Pirmininkas taip pat susitiko su Vatikano valstybės sekretoriumi (vyriausybės vadovas) Jo Eminencija kardinolu Pietro Parolin.

Premjeras su valstybės sekretoriumi aptarė dvišalius bei katalikų bažnyčios santykius, emigracijos Europoje keliamus iššūkius, socialinės vergovės ir išnaudojimo problemas. Premjeras pabrėžė solidarumo su prieglobsčio prašytojais svarbą. Be kita ko kalbėta apie Ukrainos padėtį ir Lietuvos santykius su Rusija.

Total
2
Dalinasi
Related Posts