Kvepia Istorijom: Ryčiui Zemkauskui miestai patinka labiau už gamtą

„Kūnas tai skrenda lėktuvais, važiuoja traukiniais, bet siela visada eina pėsčia“, – taip perfrazuodamas Jurgą Ivanauskaitę pokalbį „Kvepia Kelionėm“ renginyje pradėjo Rytis Zemkauskas.

Kitaip sakant – norint prisijaukinti naują vietą, reikia laiko. Todėl, nors R.Zemkauskas ir keliauja nemažai po Europą, nelaiko savęs aplankiusio daug šalių.

Viena iš jų, kurią R.Zemkauskas aplankė daugiau nei sykį – Danija.
„Kopenhaga buvo mano pirmas užsienis. Aš esu atėjęs iš sovietinių laikų. Tais laikais galėdavai keliauti tik ten, kas buvo vadinama Sovietine Sąjunga. Tai – Maskva, Sankt Peterburgas, Minskas, Kijevas, Talinas ir viskas.

Po to, kai Lietuva jau tapo nepriklausoma iš karto atsirado galimybė ir išskridau į Kopenhagą. Tai man buvo visiškas stebuklas – iš to pasaulio atėjusiam žmogui staiga tiesiai patekti į laisvą šalį.
Tai man norėjosi po 25-erių metų sugrįžti į Kopenhagą. Pasižiūrėti ar viskas vėl atrodys taip pat, nes tuomet mano įspūdžiai ten buvo visiškai fantastiniai. Norėjau vėl Kristijaniją pamatyti.

Viskas yra gerai su danais, išskyrus beprotiškas kainas. Ir kiekvienam danui aš vos susitikęs tai sakau: „Jums reikia kažką daryti su savo šitom kainom“. Nes salotos, kurių neįmanoma valgyti kainuoja pinigus, kurių neįmanoma uždirbti. Kava, kurios neįmanoma gerti kainuoja pinigus, kurių neįmanoma uždirbti“, – teigė R.Zemkauskas.

R.Zemkauskas dažniausiai keliauja darbo reikalais ir komfortas jam yra vienas svarbiausių dalykų. Todėl iki šiol neteko apsilankyti už Europos ribų. Tačiau jo planuose yra viena Pietų Amerikos valstybė.

„Aš mėgstu kai būna dušas ir švaru. Aš mėgstu gerą aptarnavimą. Aš mėgstu Europą, nes ji patogi, – „Kvepia Kelionėm“ renginyje pasakojo R.Zemkauskas. – Kur norėčiau nukeliauti? Man Rūta Meilutytė pripasakojo apie Čile, kad ten labai gerai. Tai dabar aš ten noriu. Ten saugu, patogu, visi žmonės gerai gyvena.

R.Zemkauskas taip pat pasakojo apie savo keliones po Lietuvą, atradimus kelionėse, žygį po Suomijos miškus bei kitas įdomias istorijas.
Total
0
Dalinasi
Susijusios publikacijos