Italijos Abruzzo regione sniego lavina užvertė Rigopiano viešbutį – kelios dešimtys žmonių žuvo

Italijos pagalbos tarnybos pranešė, kad mažiausiai kelios dešimtys žmonių žuvo sniego lavinai užvertus viešbutį. Šią laviną iššaukė trečiadienio Vidurio Italiją sukrėtęs žemės drebėjimas, skelbia BBC.

Gelbėtojai visą naktį bandė pasiekti sniego lavinos užverstą viešbutį netoli Gran Saso kalnų, Abruzzo regione.

„Yra daug žuvusių“, – teigė kalnų gelbėjimo tarnybos vadovas Antonio Crocetta.

Manoma, kad „Rigopiano“ viešbutyje tuo metu buvo apie 30 žmonių. Įlūžus stogui vietiniai gyventojai informavo gelbėjimo tarnybas, tačiau lavina užvertė ir kelius, tad viešbutį pasiekė tik anksti ryte.

Pranešama, kad Vidurio Italiją ir naktį purtė nedidelės galios žemės drebėjimai. Trečiadienį dieną ją sukrėtė 5,7 balų žemės drebėjimas.

„Rigopiano“ viešbutyje tragedijos metu iš viso buvo 29 žmonės: 22 svečiai, jų tarpe – du maži vaikai, 7 darbuotojai. 2 išgelbėti. Italijos televizijai “RAI” gelbėtojai telefonu pranešė: „Matome degančias šviesas. Bet į mūsų šauksmus niekas neatsako“.

Italijos televizijai RAI gelbėtojai telefonu pranešė: „Matome degančias šviesas. Bet į mūsų šauksmus niekas neatsako“.

 

Italijos civilinės gynybos specialistai aiškina, jog viešbutį užgriuvusią milžinišką sniego griūtį išjudino stiprūs požeminiai smūgiai. Nuo vidurnakčio iki šio ryto Abruzze žemė drebėjo iš viso 82 kartus. Lyg tyčia, žemės drebėjimo išvakarėse Vidurio Italijoje prasidėjo neregėtas snygis: šimtai tūkstančių gyventojų liko be elektros, užpustyti keliai. Televizijos žinių reportažai iš Abruzzo baugina: tokios žiemos Italijoje niekas neprisimena.

Apeninų slidinėjimo kurortai yra žymiai mažiau lankomi lyginant su Italijos Alpėmis. Į Gransasą – tai aukščiausia 2912 metrų viršukalnę – vyksta atostogauti daugiausiai patys italai ir pradedantieji slidininkai. Čia nėra daug „juodųjų trasų“, turizmo infrastruktūra išvystyta menkiau, mažesnės kainos. Pastaruoju metu Abruzzo regioną po truputį atranda ir užsieniečiai. Juos vilioja Adrijos jūros kurortai, gastronominio turizmas – puikus vynas, sūriais, alyvuogių aliejus.

Total
2
Dalinasi
Related Posts