Vokietijos kanclerė A.Merkel vyks reto vizito į Rusiją

Vokietijos kanclerė Angela Merkel gegužės 2 dieną su vizitu atvyks į Maskvą, ketvirtadienį pranešė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Tai bus pirmasis kanclerės vizitas Rusijoje po beveik dvejų metų pertraukos, informuoja naujienų agentūra “Reuters”.

Vizito darbotvarkė kol kas neskelbiama, tačiau manoma, kad susitikę V. Putinas ir A. Merkel aptars karą Ukrainoje, Maskvai Europos Sąjungos (ES) taikomas sankcijas, prekybos ryšius ir Vokietijos nerimą, kad Rusija gali mėginti kištis į rugsėjį šalyje vyksiančius parlamento rinkimus.

V. Putinas ir A. Merkel paskutinį kartą akis į akį susitiko pernai spalį Berlyne vykusiose daugiašalėse derybose dėl Ukrainos. Vokietijos politikė, kuri yra sakiusi, kad sankcijos Rusijai turi galioti tol, kol nepasikeis jos elgesys, paskutinį sykį Maskvoje lankėsi 2015-ųjų gegužę. Tuomet ji dalyvavo Antrojo pasaulinio karo pabaigos metinių minėjime.

“Perduokite geriausius linkėjimus federalinei kanclerei, – V. Putinas sakė Maskvoje su vizitu apsilankiusiam Bavarijos ministrui pirmininkui Horstui Zėhoferiui (Horst Seehofer). – Laukiame jos atvykstant gegužės 2 dieną.” H. Zėhoferis patvirtino, kad A. Merkel vizitas planuojamas būtent tą dieną.

Total
0
Dalinasi
Related Posts