Ar Lietuvos spauda – 4-oji valdžia?

Sakoma, kad spaudos galia yra didelė ir per vieną publikaciją gali žmogų ir nuteisti ir reabilituoti. Prisiminkime prezidento Pakso apkaltą, kada didieji oficiozai (red. – oficiozas – nevyriausybinis periodinės spaudos leidinys) pylė paplavas, nutekindavo pokalbius. Kuris rajono laikraštis gauna STT pažymas dėl kokio tai mero, vicemero neteisėtą praturtėjimą?

4-oji valdžia Lietuvoje yra aišku skydininkų LRT, nes kaip pasako Rita Miliūtė negali nei užginčyti, nei pritarti. Pas mus žiniasklaida akivaizdžiai yra papirkta pūsti tik į valdžios trubadūrų dūdą, tie kas turi analitišką, kitokią nuomonę yra vatninkai, marginalai (red. – individai), nekviečiami nei į televiziją, nei radijo laidas. Aurimas Drižius, Giedrė Gorienė, Juozas Ivanauskas, Vitas Tomkus, Artūras Račas.

Kita žiniasklaidos galią, demonstruojanti medija yra Delfi. Klausantis Monikos Garbačiauskaitės susidarai nuomonę, kad ji nugyvenusi penkis gyvenimus, tokia patirtis, kategoriškumas, užtikrintumas.

Lietuvos rytas buvo galingas tik apdergti Rolandą Paksą, Pociūną, Drąsių Kedį. Dabar lazda atsisuko prieš juos pačius, kai bosas Gedvydas Vainauskas pats įtariamas nevisai skaidriais dalykais, o kur dar Algirdo Matulevičiaus išvados, tyrimai.

Gaila nebeliko dienraščio Respublika, nes Vitas Tomkus rašė efektingus feljetonus (red. – humoristiniai kūriniai), kas valdo pasaulį, kokia lemtis ištiks Europos Sąjungą? Todėl niekaip neišeidavo iš etikos komisijų posėdžių, kuriuose taip ir nesugebėta suformuluoti klausimų žymiam leidėjui.

Valdui Vasiliauskui vadovaujant dienraštis Lietuvos žinios, atlikdavo rezonansinius tyrimus, dabar tai paprastas statistinis laikraštis, valdžiai didelio galvos skausmo nesukelia.

Kokybės, orginalumo prasme nieko nėra vertingiau už Laisvas laikraštis, Karštas komentaras, nes pirmieji sužinojome apie sufabrikuotą Medininkų tragedijos bylą, kokiu garbingu keliu prezidentu tapo Valdas Adamkus ir pan.

PVM padidinimas kirto lemtingus kirčius savaitraščiui “Panorama”, Kontrastai.lt.  Galbūt reikėjo ieškoti kitų sklaidos formų, gal nebuvo iki galo užtikrinti sėkme, beto algas kažkam reikia išmokėti?

O sovietiniu periodu po kiekvienos Šluotos publikacijos, atsakomoji valdžios veiksmų reakcija prieš kyšininkus, biurokratus, o ir redakcija nei buvo sprogdinama, nei žurnalistai grūsti daboklėn.

Total
23
Dalinasi
Susijusios publikacijos