Ambasadorius Marius Janukonis apie naujus susirėmimus rytinėje Ukrainoje: „Padėtis yra labai nestabili“

Rytinėje Ukrainoje esančiame Svetlodarsko rajone trečią parą vyksta susirėmimai. Nuo sekmadienio iki antradienio vakaro žuvo mažiausiai 6 ukrainiečiai kariai, kelios dešimtys buvo sužeisti. Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis sako, kad kol kas šis paaštrėjimas yra lokalus, galimo didesnio puolimo ženklų nematyti.

„Užvakar vyko rimti susidūrimai, per kuriuos žuvo daug Ukrainos karių. Oficialiai pranešama, kad žuvo šeši kariai. Įvairiais duomenimis, apie dvidešimt buvo sužeisti. Tai didžiausias žuvusių per vieną dieną skaičius per pastaruosius penkis mėnesius“, – 15min antradienio vakarą sakė M.Janukonis.

Susirėmimas Svetlodarsko rajone prasidėjo sekmadienio rytą. Ukrainos kariuomenės pozicijas apšaudė Rusijos armijos ir separatistų artilerija. Po to prasidėjo puolimas, kuriame esą dalyvavo tankai, šarvuočiai ir nedidelės karių grupės.

Per kelias valandas Svetlodarske žuvo mažiausiai 5 ukrainiečiai, 16 buvo sužeisti. Tikslus rusų ir separatistų aukų skaičius nėra žinomas. Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbiasi nukovusios 20 priešo karių.

ESBO stebėtojai pranešė, kad tą sekmadienį užfiksavo mažiausiai 2,9 tūkst. sprogimų. 700 sviedinių buvo paleisti iš 122 mm artilerijos, kuri uždrausta pagal Minsko susitarimus.

Antpuolis tęsėsi ir pirmadienį. Ukrainos gynybos ministerija paskelbė, kad jų pozicijos visame fronte buvo apšaudytos 47 kartus. 122 mm artilerijos sviediniai ir 80 mm minos krito ant ukrainiečių prie Donecko, Luhansko ir Mariupolio.

Antradienio rytą, 10.30 val., trys Rusijos armijos ir separatistų grupės po penkis karius vėl puolė Svetlodarsko rajone. Antpuolį palaikė minosvaidžių ugnis. Šį vakarą Ukrainos gynybos ministerijos atstovas Oleksandras Motuzianikas teigė, kad Svetlodarską pavyko išlaikyti, bet žuvo 1 ukrainietis karys, 9 sužeisti.

 Susirėmimai Svetlodarsko rajone

 

Відео, зняте бійцем, під час вчорашнього бою в районі Світлодарської дуги. Цю націю не здолає ніхто і ніколи…

Слава Героям!
Вічна шана Героям, полеглим в бою…

Posted by Андрій Лозовий on 2016 m. gruodžio 19 d.

 

„Tai rodo, kad padėtis yra labai nestabili“, – 15min sakė ambasadorius M.Janukonis.

Diplomatas pabrėžė, kad kol kas nėra informacijos apie galimą didesnį puolimą ar kitokius labai aktyvius veiksmus fronte.

„Ukrainiečiai situacijos nedramatizuoja. Jie nemano, kad prasideda labai aktyvūs veiksmai ar puolimas. Bet faktas yra toks: buvo lokalinis susidūrimas, stiprus mūšis, kuris pareikalavo daug aukų, – sakė M.Janukonis. – Vietinių paaštrėjimų gali būti. Tai pripažįsta ir tarptautiniai stebėtojai. Padėtis yra tolima nuo paliaubų.“

Paklaustas, ar yra matyti kokių nors ženklų, kad artimiausiu metu rytinėje Ukrainoje galėtų įsivyrauti paliaubos, ambasadorius sakė: „Kol kas nematome. Kariuomenės nėra atitrauktos, todėl paliaubų tikėtis sunku. Bet, kaip jau sakiau, ukrainiečiai kol kas nemato kokio nors platesnio puolimo galimybės.“

Total
32
Dalinasi
Related Posts