Rusija apšaudė Šiaurės Korėjos laivą

Range elevation aboard the Russian coast guard vessel “Novorossiysk” patroling Abkhazia’s territorial maritime belt.

Penktadienio vakare įvyko incidentas tarp Rusijos ir Šiaurės Korėjos. Federalinė saugumo tarnyba (FSB) pranešė, kad Rusijos pasieniečiai atidengė ugnį į Šiaurės Korėjos žvejų laivą.

Kaip pranešė „Russia Today“, FSB teigia, kad rusai tą padaryti buvo priversti – „Šiaurės Korėjos laivo įgula priešinosi laivo apieškai, elgėsi agresyviai, mėgino pasprukti, kai laive vis dar buvo Rusijos saugumo pajėgų nariai“.

Buvo sužeistas Rusijos pasienio apsaugos pareigūnas ir devyni Šiaurės Korėjos žvejai. Vienas žvejų vėliau mirė ligoninėje.

Incidentas įvyko penktadienį apie 22.20 val. Maskvos laiku Rusijos išskirtinėje ekonominėje zonoje, rašoma FSB pranešime.

Rusai tvirtina, kad Šiaurės Korėjos laive buvo rasta nelegaliai paimtų vandens bio-išteklių, o šiaurės korėjiečiai atsisakė paklusti Rusijos pareigūnų reikalavimams.

Kai žvejų laivas mėgino pasprukti iš Rusijos ekonominės zonos, pareigūnai paleido kelis įspėjamuosius šūvius, tačiau laivas esą nestojo. „Įgula taip pat mėgino pulti FSB narius, kurie jau buvo išsilaipinę jų laive. Vienas apieškos komandos narys dėl to patyrė galvos sužeidimų“, – rašo FSB.

Tuomet FSB nariai pradėjo šaudyti į Šiaurės Korėjos laivą. FSB aiškina, kad taip elgtasi norint užkirsti kelią žvejams „atimti ginklus iš pareigūnų ir dar labiau juos sužaloti“.

Iš viso žvejų laive buvo 48 asmenys.

Šiaurės Korėjos laivas konfiskuotas, sužeisti įgulos nariai gydomi skirtinguose Tolimųjų Rytų uostamiesčiuose.

Total
0
Dalinasi
Related Posts