Michailą Tolstychą-Givį susprogdino jo paties bataliono nariai

„Novaya Gazeta“ skelbia apie Donbase  susprogdinto sadizmu pagarsėjusio Michailo Tolstycho-Givio mirties atsakomybę prisiėmė Rytų Ukrainoje besikaunantys jo paties bataliono „Somalis“ .

Rusijos naujienų portalo žurnalistui asmuo, prisistatęs Rusijos piliečiu Igoriu Mylcevu („Prancūzu“), pareiškė, kad tai jis su dar trimis kovotojais suplanavo ir įvykdė Givio nužudymą.

I.Mylcevas aiškino, kad Givis tokio likimo susilaukė dėl savo karių išdavimo per kovas šalia Avdijivkos šių metų sausio mėnesį.

Jis teigė, kad M.Tolstychas, bijodamas dėl savo gyvybės, tyčia persišovė savo koją, kad jam nebereikėtų dalyvauti mūšyje. Jis buvo išgabentas iš kovos vietos, o tuomet, pasak I.Mylcevo, net nurodė atidengti ugnį į savus. „Jis tikėjosi, kad niekas nepastebės, bet mes pamatėme, – apie Givio pasitraukimą iš mūšio vietos pasakojo Rusijos pilietis. – Tuomet jis buvo nuvežtas ligoninę. Po to, jau būdamas Donecke, jis davė nurodymą apšaudyti šią vietą artilerijos sviediniais, nepaisant to, kad mes vis dar čia buvome.“

I.Mylcevas juokėsi iš kalbų, kad Givio nužudymą galėjo įvykdyti Ukrainos pajėgos – pasak jo, Ukrainos Saugumo Tarnyba (SBU) net nepatenka į šią teritoriją, kurią kontroliuoja separatistai.

Iškart po pranešimo apie Givio mirtį, I.Mylcevas savo socialinio tinklo paskyroje parašė: „Šuniui – šuns mirtis! Givi, tai tau už mūsų vaikinus, kurie žuvo prie Avdijivkos! Zacharčenka, tu kitas!“. (Aleksanras Zacharčenka – vienas iš Rytų Ukrainos separatistų vadeivų). Givis trečiadienio ryte buvo susprogdintas savo darbo vietoje. Į Givio kabinetą, kuris yra jo vadovauto dalinio štabe, pataikė iš reaktyvinio ugniasvaidžio paleistas sprogmuo. Po galingo sprogimo kilo gaisras. Gaisrą numalšinus griuvėsiuose buvo aptikti separatisto palaikai.

Total
8
Dalinasi
Susijusios publikacijos