Praėjusią naktį 1.36 val. Grinvičo laiku (4.36 val. Lietuvos laiku) vidurio Italijoje prasidėjusį stiprų – 6,2 magnitudės pagal Richterio skalę – žemės drebėjimą užfiksavo ir Lietuvos seisminės stotys. Po pagrindinio smūgio įvyko dar kelios dešimtys 5,5 magnitudės ir silpnesnių pakartotinių smūgių. Lietuvoje įrengtos seisminės stotys registruoja daugelį žemės drebėjimų pasaulyje, kurių magnitudės didesnės negu 5.
Žemės drebėjimas Italijoje nusinešė žmonių gyvybių. Aukų skaičius šiuo mommentu – 14. Jo epicentras – šalia Rieti miesto, maždaug už 150 km nuo Romos. Pranešama, kad 2009 m. toje pačioje vietoje vyko 6,3 magnitudės žemės drebėjimas, kurio metu žuvo daugiau kaip 300 žmonių.
Lietuva seisminiu požiūriu, pasak Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktoriaus Jono Satkūno, yra palyginti saugi. Mūsų šalies teritorijoje nėra užfiksuota nei vieno gamtinio žemės drebėjimo. Tačiau Baltijos regione ir gretimoje Baltarusijos teritorijoje nuo 1616 iki 2005 metų jų būta apie 40.
Lietuvoje seismologiniai stebėjimai pradėti 1970 m., kai Vilniuje, Fizikos institute, buvo įrengta seisminė stotis. 1999-aisiais jos veikla nutraukta, o Ignalinos atominės elektrinės apylinkėse įrengtos keturios seisminės stotys. Nuo tada Lietuvoje atliekamas nuolatinis seismologinis monitoringas. Dabar jo tinklą sudaro Ignalinos atominės elektrinės seismologinio monitoringo sistema – seisminių stebėjimų stotys Didžiasalyje, Ignalinoje, Salake ir Zarasuose ir nuolatinių seisminių stebėjimų stotys Paberžėje Kėdainių rajone ir Paburgėje Plungės rajone.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė nuoširdžią užuojautą Italijos Respublikos Prezidentui Serdžijui Matalelai (Sergio Mattarella) dėl žmonių gyvybes nusinešusio ir šalies gyvenvietes nuniokojusio žemės drebėjimo.
Aukų šeimoms ir artimiesiems Lietuvos vadovė palinkėjo stiprybės ir ištvermės, o visai šaliai susitelkimo tęsiant nukentėjusiųjų paiešką ir kuo greičiau įveikiant šios skaudžios nelaimės padarinius.