Ukraina atsisako pripažinti naująjį Rusijos parlamentą

Dėl Kryme ir Sevastopolyje surengto balsavimo Ukrainos Aukščiausioji Rada neteisėtais pripažino rinkimus į Rusijos Valstybės Dūmą ir, atitinkamai, jos 7-ojo šaukimo sudėtį. Už tokią formuluotę antradienį per plenarinį posėdį balsavo 264 deputatai (sprendimui priimti pakaktų ir 226).

Ukrainos parlamento pareiškime taip pat paraginta tarptautinė bendruomenė sekti Rados pavyzdžiu.

„Atsižvelgdama į faktą, kad laikinai Rusijos okupuotų Krymo ir Sevastopolio teritorijose vyko neteisėti rinkimai į Rusijos Federalinio Susirinkimo Valstybės Dūmą 2016 metų rugsėjo 18 dieną, Aukščiausioji Rada pripažino tokius rinkimus įstatymų, Ukrainos Konstitucijos, pagrindinių tarptautinės teisės normų, JT chartijos, Budapešto memorandumo, JT Rezoliucijos apie Ukrainos teritorinį vientisumą ir kitų tarptautinės teisės aktų pažeidimu“, – sakoma Ukrainos parlamento nutartyje.

Aukščiausioji Rada „nepripažįsta rinkimų į Rusijos 7-ojo šaukimo Valstybės Dūmą legitimumo, jų rezultatų ir teisinių pasekmių, ir atitinkamai, jos sudėties, įpareigojimų, aktų ir sprendimų“.

Aukščiausiajai Radai paskelbus šį pareiškimą apei rinkimų Rusijos nelegitimumą, bet kuris Rusijos parlamento priimtas dokumentas Ukrainoje nebus pripažįstamas, sakė Ukrainos deputatas Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA) Volodymyras Arjevas.

„Mes artėjame prie tos akimirkos,kai bet kurie Rusijos Federacijos išleisti įstatymai bus, žiūrint teoriškai, nepripažįstami Ukrainos teritorijoje“, – pridūrė jis naujienų agentūrai „Interfax“ ETPA kuluaruose.

Total
177
Dalinasi
Related Posts