Turkijos tankai įsiveržė į Sirijos teritoriją

Turkija trečiadienį pasiuntė mažiausiai 12 tankų į Sirijos teritoriją dalyvauti operacijoje, kurios tikslas – išstumti grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) džihadistus iš pasienio miesto Džarabulaus, pranešė vienas naujienų agentūros AFP fotografas.

Tankai buvo matomi dalyvaujantys kovos veiksmuose kitapus sienos ir šaudantys į IS kontroliuojamą Džarabulų. Juos lydėjo kelios mažesnės karinės mašinos, tikriausiai vežančios Ankaros palaikomus nuosaikiuosius sirų sukilėlius, taip pat kirtusius Turkijos sieną, pridūrė fotografas.

Privati televizija NTV nurodė, kad į Siriją įvažiavo iki 20 Turkijos tankų ir kad prie sienos vyksta susirėmimai. Tuo metu Turkijos vidaus reikalų ministras trečiadienį išreiškė viltį, kad šalies pajėgoms pavyks greitai išstumti džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojus iš kaimyninio miesto.

„Jeigu Dievas panorės, rezultatų pasieksime per trumpą laiką – kartu su koalicijos pajėgomis ir nuosaikiąja (Sirijos) opozicija“, – ministras Efkanas Ala sakė valstybinei Anatolijos naujienų agentūrai, jau kelios valandos vykstant Turkijos armijos operacijai prieš IS džihadistus Džarabuluje. „Nuo 4 val. (vietos ir Lietuvos) laiku mūsų pajėgos pradėjo operaciją prieš teroro grupuotes „Daesh“ (IS) ir PYD (Kurdų demokratinės sąjungos partija)“, – Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas sakė Ankaroje. Jis pridūrė, kad Turkija tokiu būdu siekia „padaryti galą“ problemoms prie sienos.

Total
0
Dalinasi
Related Posts