Telefono baterijos įkrovimas greičiau nei per minutę?

Ar yra įmanoma visiškai pakrauti iki galo išsekusią mobiliojo telefono bateriją per mažiau negu minutę? Taip, atsako naujienų svetainė cnn.com ir supažindina su tokią technologiją plėtojančia Izraelio įmone.

Tiesa, šis būdas nėra jau toks paprastas – jums reikės į telefoną įdėti specialią bateriją, pragręžti telefono korpusą iki baterijos, uždėti varines jungtis ant išgręžtų skylių ir paimti 200 vatų galingumo įkroviklį.

Arba išsikrovusį telefoną galite patikėti Izraelio startuoliui „StoreDot“, plėtojančiam technologiją, kurią pasitelkiant telefono baterija gali būti įkrauta 200 kartų greičiau, negu įprastai.

„StoreDot“ siūlo 50 amperų įkroviklį, kuris jūsų telefono bateriją pilnai įkrauti gali per šešias minutes.

Startuolio laboratorijose dirbama su molekulėmis, kurios leistų sparčiai įkrauti specialią ličio jonų bateriją. Priklausomai nuo naudojamo įkroviklio modelio, ši technologija bendrovės sukurtuose įkrovimo punktuose leis telefono bateriją pakrauti nuo 30 sekundžių iki 6 minučių.

„StoreDot“ siūlo 50 amperų įkroviklį, kuris jūsų telefono bateriją pilnai įkrauti gali per šešias minutes. Jis pavadintas „x20“, nes telefoną įkrauna 20 kartų greičiau negu įprastai.

Dar vienas startuolio pasiūlymas – 200 vatų galios įkroviklis „x100“, bateriją įkraunantis net šimtą sykių greičiau, negu leidžia dabartinės technologijos.

Išmaniųjų telefonų gamintojams tokiu atveju tektų pragręžti skyles telefono korpuse, o dėl to nukentėtų aparato dizainas. Tačiau dėl galimybės pilnai pakrauti telefono bateriją per pusę minutės daugelis vartotojų tikriausiai sutiktų paaukoti aparato estetiką.

Nors kol kas „StoreDot“ produktai yra nepatogūs ir dažnai didesni už pačius mobiliuosius telefonus, tačiau į bendrovės technologijų plėtojimą mobiliųjų telefonų gamintojai jau investavo apie 66 mln. dolerių. Be to, rinką pirmosios „StoreDot“ baterijos turėtų pasiekti ne anksčiau kaip 2017 m.

Total
0
Dalinasi
Susijusios publikacijos