Telecentras planuoja priemones, leisiančias žmonėms su judėjimo negalia saugiai lankytis Vilniaus televizijos bokšte

Šiandien įvykusiame AB Lietuvos radijo ir televizijos centro (toliau – Telecentras) atstovų susitikime su Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininku Justinu Džiugeliu aptarti žmonių su negalia saugaus lankymosi aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – klausimai.

Telecentro vadovas Remigijus Šeris pateikė motyvus, kodėl nuo 2017 metų nuspręsta apriboti judėjimo negalią turinčių žmonių patekimą į TV bokšto viršuje esančią apžvalgos aikštelę. Tai padaryta po 2017 m. spalio 12 d. įvykusio incidento, kurio metu dalis TV bokšto patalpų buvo uždūminta, o bokšto lankytojai bei personalas buvo evakuoti per evakuacinę laiptinę.

Po šio incidento įmonės administracija, atsižvelgusi į priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos rekomendacijas, atliko lankytojų saugumo užtikrinimo priemonių ir ekstremalios situacijos valdymo taisyklių peržvalgą. Įmonė taip pat atsakingai įvertino faktą, kad dėl evakuacinės laiptinės siaurumo ir statumo praktiškai neįmanoma užtikrinti asmenų su judėjimo negalia evakuaciją ir garantuoti jų saugumą.

“Deja, TV bokštas buvo projektuotas ir statytas XX a. 8-ajame dešimtmetyje, kuomet apie neįgaliųjų lankymąsi nebuvo galvojama. Taigi, jame nėra suprojektuoti evakuacijos keliai, kurie tiktų žmonių su judėjimo negalia evakuacijai”, – teigia R.Šeris. – “Tad realiai užtikrinti saugų žmonių negaliojo vežimėlyje lankymąsi TV bokšto apžvalgos aikštelėje įmanoma tik kapitaliai pertvarkius bokšto inžinerines konstrukcijas.”

Telecentras žmonių su judėjimo negalia lankymosi TV bokšto apžvalgos aikštelėje klausimą tikisi iš esmės išspręsti numatomo TV bokšto kapitalinės rekonstrukcijos projekto metu, į techninės užduoties sąlygas rekonstrukcijos projektui parengti įtraukiant punktus, susijusius su neįgaliųjų asmenų sauga ekstremaliose situacijose.

Kol ieškoma bokšto rekonstrukcijos projekto finansavimo galimybių, Telecentras numato patikrinti, kurie žmonių evakuavimui skirti sprendimai (neštuvai, kėdutės, čiužiniai), skirti standartinėms laiptinėms, galėtų būti pritaikyti TV bokšte. Jo evakuacinę laptinę sudaro 940 laiptelių, kurių plotis 0,70 m, laiptų aikštelės prasilenkimui matmenys 0,70 m x 1,45 m.

Taip pat Telecentras pasiūlė apsvarstyti galimybę keletą kartų per metus organizuoti socialinės savanorystės akcijas, kurių metu TV bokšte budėtų savanorių komandos, apmokytos evakuoti neįgaliuosius nešimo būdu. Tomis dienomis žmonės su judėjimo negalia būtų kviečiami saugiai apsilankyti Vilniaus TV bokšte.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Verbų sekmadienis

Verbų sekmadienis – pavasario šventė, švenčiama paskutinį sekmadienį prieš Velykas. Šiais metais verbų sekmadienis balandžio 9 dieną. Daugelyje…