Prieš metus itin daug dėmesio sulaukęs „Spalvotas Kaunas“ festivalis šiemet vyks du savaitgalius iš eilės. Renginys, kauniečiams ir miesto svečiams suteikęs galimybę iš naujo atrasti Kauno valstybinio muzikinio teatro fasadą, šiemet naują gyvybę įkvėps Kauno modernizmo architektūros perlams – Kauno centrinio pašto ir „Pienocentro“ rūmų pastatams, rašoma pranešime.

Šviesų festivalį, kaip ir Lietuvos vėliavos spalvomis per olimpiadą papuoštą Kauno Rotušę, miestui dovanoja renginių organizavimo ir aptarnavimo profesionalų bendrovė „Leggato“, o įspūdingą ir judantį spalvų žaismą sukurti patikėta šviesų dizainerei Barborai Giliūtei.

Dizainerė atskleidžia, kad abiem pastatams apšviesti bus pasitelkiamos skirtingos technologinės priemonės ir koncepcijos. Pašto pastatą įkvėpė jo interjero grafiniai elementai ir koloritas, o „Pienocentro“ rūmų apšvietimas sukurtas pagal jo siluetą – ekspresyvų ir elegantišką.

„Skirtingos šviesos, spalvos išryškina architektūros detales, kurių paprastai nepastebime. Šie vaizdai užburia. Prieš metus daugybė žmonių užsuko į muzikinio teatro kiemelį ir tiesiog ramiai stebėjo vis naujai atgimstantį pastatą. Net jaunuoliai telefonus į rankas pasiimdavo tik norėdami įsiamžinti. Buvo jauku ir smagu. Tad šiemet ir toliau tęsiame tradiciją ir šviesas nukreipsime į tikrus tarpukario Kauno modernizmo pasididžiavimus, įtrauktus į UNESCO sąrašus“, – pasakojo idėjos iniciatorė Rūta Stanionė.

Lapkričio 4-6 dienomis kauniečiai pakėlę galvas stebės tarsi iš snaudulio prisikėlusį architekto Felikso Vizbaro šedevrą – Kauno centrinį paštą. 11-13 dienomis atgims prie Laisvės alėjos fontano stovintis Vytauto Lansbergio-Žemkalnio kūrinys – buvęs „Pienocentro“ pastatas. Šviesos ant pastatų šoks nuo 17:00 iki 08:00 valandos.

„Kaunas pasižymi išskirtine tarpukario architektūra, kuri pateko ir į Europos paveldo akiratį. Iki 2022 metų, kada tikimės, kad Kaune vyks „Europos kultūros sostinės“ renginiai, planuojame apšviesti visus didesnius ir svarbiausius Kauno tarpukario architektūros perlus. Deja, bet dalyje jų sutemus jau nedega šviesos, nevykdoma aktyvi veikla. „Šviesų festivalis“ bus puiki proga atkreipti visų dėmesį į šiuos nuostabius, bet prisnūdusius pastatus“, – pasakojo projekto techninis vadovas, Paulius Banevičius.

Organizatoriai priduria, kad yra labai dėkingi ir „Lietuvos paštui“ bei Kauno technologijos universitetui, kurie geranoriškai sutiko įsileisti į savo patalpas ir padeda įgyvendinti projektą, o Kauno savivaldybė renginį remia dalinai finansuodama.

„Šiam festivaliui panaudosime kelis šimtus modernių, lauko sąlygų nebijančių apšvietimo prietaisų. Norint juos visus sujungti teks atsivežti ir kelis kilometrus įvairiausių elektros laidų. Visas apšvietimas bus valdomas modernia, koncertuose išbandyta sistema. Tiesa sakant, visos šios aparatūros užtektų ir grandioziniam koncertui apšviesti“, – tikino techniniais sprendimais užsiimantis P. Banevičius.

Kauniečiai kviečiami siūlyti ir kitas miesto vietas, kurios ateityje būtų įtrauktos į festivalio programą. Pasiūlymus siųsti info@leggato.lt Kalėdiniu laikotarpiu įmonės komanda pasirūpins ir Prezidentūros pastato ir kiemelio apšvietimu.

Per paskutinius metus „Leggato“ šviesų komanda įgyvendino įvairius apšvietimo projektus Kėdainiuose, Klaipėdoje. Šviesomis paminėjo ir Gruzijos, Ukrainos nepriklausomybės dieną ir kitas draugiškoms valstybėms svarbias datas.