Stojamąjį į EBPO aplinkos sektoriaus egzaminą Lietuva jau išlaikė

A participant stands at the OECD headquarters during the 2013 OECD Week in Paris on May 29, 2013. Global economy advancing but pace of recovery varies, OECD says in the OECD Economic Outlook. AFP PHOTO ERIC PIERMONT

Lietuva yra pasirengusi įgyvendinti aplinkosauginius Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) reikalavimus. Ši teigiama EBPO Aplinkos politikos komiteto nuomonė, oficialiai patvirtinta spalio 6 d. per Paryžiuje vykusią specialiąją jo sesiją, užbaigė derybinį mūsų šalies stojimo į EBPO procesą aplinkos srityje.

Siekiančią tapti EBPO nare Lietuvą įvairiose srityse vertina 21 šios organizacijos komitetas. Aplinkos ministerija teikė informaciją dviem iš jų – Aplinkos politikos komitetui ir Cheminių medžiagų komitetui.

Per visus EBPO posėdžius, kai buvo pristatoma Lietuvos pažanga aplinkos srityje, mūsų šalies pasirengimas narystei EBPO buvo įvertintas labai gerai. Ir EBPO ekspertai, ir EBPO šalys narės pažymėjo, kad Lietuva yra sukūrusi reikalingus veikiančius teisinius ir politinius mechanizmus EBPO reikalavimams įgyvendinti.

Minėtoji teigiama EBPO Aplinkos politikos komiteto Formali nuomonė bus įtraukta į galutinę EBPO Formalią nuomonę dėl Lietuvos pasirengimo. Pastaroji bus priimta tik užbaigus visus 21 komiteto vertinimus. Jeigu šie vertinimai bus baigti laiku, pakvietimo į EBPO Lietuva gali tikėtis 2018 m. birželį.

Total
0
Dalinasi
Related Posts