Šiaurės šalys sutarė dėl bendradarbiavimo prioritetų ateinantiems metams.

20171031 Nordiskt toppmöte med de nordiska statsministrarna under Nordiska rådets session i Helsingfors. Foto: Magnus Fröderberg/Norden.org

Įtraukiantis, inovatyvus ir saugus Šiaurės regionas. Tai Švedijos pirmininkavimo Šiaurės ministrų tarybai ateinančiais metais prioritetai. „Pasitikėjimas ir lygybė, lyčių lygybė ir atvirumas – tai išskirtiniai Šiaurės šalių socialinio modelio bruožai. Mes susiduriame su nemažai iššūkių, galinčių didinti mūsų šalių tarpusavio skirtumus ir jų santykius”, – kalbėjo Švedijos ministras pirmininkas Stefanas Löfvenas, pristatydamas pirmininkavimo programą Šiaurės tarybos sesijoje Helsinkyje.

Šiaurės šalys remia Paryžiaus susitarimą

Jau pirmame programos puslapyje pabrėžiama, kad Šiaurės šalys palaiko Paryžiaus susitarimą ir Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi darbotvarkę iki 2030-ųjų metų – tarptautinius susitarimus, susijusius su klimato kaita ir tvaraus pasaulio kūrimu. „Reikia visapusiškų pastangų siekiant Paryžiaus susitarimo ir 2030 m. darnaus vystymosi darbotvarkės tikslų Šiaurės regione ir visame pasaulyje. Todėl mes sieksime bendradarbiavimo bioekonomikos, tvarios statybos ir klimato, pažangaus transporto srityse”, – sakė Stefanas Löfvenas.

„Skaitmeninė Šiaurė”

Kaip ir dabartinėje Norvegijos pirmininkavimo programoje, naujoji Švedijos programa skelbia skaitmeninimą kaip tęstinį prioritetą. Švedija toliau įgyvendina Šiaurės ir Baltijos šalių susitarimą “Skaitmeninė Šiaurė” konferencijoje, vykusioje 2017 m. balandžio mėn. Tikslas – sukurti skaitmeninius sprendimus, kurie padidintų žmonių, įmonių, prekių ir paslaugų judėjimo laisvę Šiaurės ir Baltijos regione. Atstovaujanti Lietuvą susitarimą pasirašę Vyriausybės kanclerė Mida Dargužaitė.

Iškastinio kuro nenaudojantys miestai ir nuotolinė pacientų priežiūra

Šios srities projektai yra šie:

1. Sukurti nuotolinės pacientų priežiūros sprendimus. Vienas tikslų – iki 2021 m. elektroniniai receptai turėtų veikti nepaisant Šiaurės šalių valstybių sienų.

2. Kova su atskirtimi ekonomiškai nepalankioje padėtyje esantiems jauniems žmonėms.

3. Remti perėjimą prie pažangios klimato politikos ir išmanaus transporto Šiaurės šalyse.

4. Sukurti tvarios architektūros ir dizaino platformą bei skatinti pramoninę statybą iš medžio.

Lygybė naujoje darbo rinkoje 

2018 m. Švedija taip pat surengs keletą Šiaurės šalių konferencijų, įskaitant skaitmeninimo ir robotizavimo poveikio darbo rinkai tema, užsienyje gimusių moterų patekimo į darbo rinką Šiaurės regione tema ir tarptautinę konferenciją dėl vyrų, lyčių lygybės ir vyriškumo.

Susipažinkite su pilna Švedijos pirmininkavimo Šiaurės ministrų tarybai 2018 m. programa.

Total
2
Dalinasi
Related Posts