„Seimo laikinoji grupė „Už Lietuvą be korupcijos“ siūlo Rasai Kazėnienei skirti valstybinį apdovanojimą“

Seimo laikinoji grupė „Už Lietuvą be korupcijos“ kreipėsi į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį, siūlydama teikti Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei Rasos Kazėnienės kandidatūrą valstybiniam apdovanojimui.

Buvusi Kauno tardymo izoliatoriaus, dabar Teisingumo ministerijos darbuotoja R. Kazėnienė, Seimo narių manymu, yra verta valstybinio apdovanojimo už kovą su korupcija.

„Jos dėka atskleisti Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimai, piktnaudžiavimo tarnyba atvejai Kauno tardymo izoliatoriuje parodė, kokia didžiulė žala padaroma valstybei ir jos piliečiams bei kaip svarbu pranešti apie vykdomas korupcinio pobūdžio veikas darbovietėse. Tokie žmonės kaip R. Kazėnienė yra drąsos, pilietiškumo ir realios kovos su korupcija Lietuvoje pavyzdys“, – teigiama rašte Seimo Pirmininkui.

„Savo ryžtingais veiksmais R. Kazėnienė įrodė, kad galima ir būtina priešintis korupcijai, valdininkų savivalei ir įstatymų pažeidimams. Ji tai darė kęsdama didžiulį spaudimą darbovietėje, psichologinę įtampą, atlaikė nelengvą viešumo naštą. Valstybinis apdovanojimas būtų simbolinė padėka jai, o kartu padrąsinimas visiems Lietuvos piliečiams nebijoti pranešti apie korupciją ir kitus pažeidimus savo aplinkoje“, – įsitikinusi Seimo laikinosios grupės „Už Lietuvą be korupcijos“ pirmininkė Agnė Bilotaitė.

Lietuvos Respublikos Valstybinių apdovanojimų įstatymo 11 straipsnis numato, kad teisę Lietuvos Respublikos Prezidentui teikti kandidatus apdovanoti ordinais, medaliais ir kitais pasižymėjimo ženklais turi Vyriausybė, Seimo Pirmininkas ir jo pavaduotojai, Ministras Pirmininkas, Vyriausybės nariai. Kandidatus siūlyti gali įmonės, įstaigos, organizacijos ir piliečiai.

Gavusi oficialius teikimus apdovanoti, kandidatūras svarsto Valstybės apdovanojimų taryba, kuri Apdovanojimų įstatymo nustatyta tvarka teikia siūlymus Lietuvos Respublikos Prezidentui.

Total
2
Dalinasi
Related Posts