Seimo delegacijos sėkmė NATO Parlamentinės Asamblėjos sesijoje Bukarešte.

Šiandien pasibaigusioje NATO Parlamentinės Asamblėjos sesijoje aktyvi Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos veikla buvo aukštai įvertinta – net trys delegacijos nariai buvo išrinkti užimti svarbias Asamblėjos pareigas. Seimo delegacijos pirmininkė Rasa Juknevičienė antrajai kadencijai buvo išrinkta Asamblėjos viceprezidente. Ji taip pat buvo išrinkta NATO Parlamentinės Asamblėjos Politikos komiteto Partnerysčių pakomitečio vicepirmininke. Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininko pavaduotojas Juozas Olekas buvo išrinktas Gynybos ir saugumo komiteto Saugumo ir gynybos pajėgumų pakomitečio vicepirmininku, o delegacijos narė Aušrinė Armonaitė tapo Ekonomikos ir saugumo komiteto Ekonominio vystymosi pakomitečio pranešėja.

Pagrindinės šios sesijos pranešimų ir diskusijų temos buvo agresyvios Rusijos politikos keliamos grėsmės, transatlantiniai santykiai, saugumas nuo Arkties iki Juodosios jūros, padėtis Sirijoje ir Afganistane, kova su terorizmu, hibridinėmis grėsmėmis, dezinformacija ir propaganda, procesai Vakarų Balkanuose. Šioje sesijoje Juodkalnija dalyvavo jau kaip pilnateisė NATO ir Asamblėjos narė.

Parlamentarė Rasa Juknevičienė NATO Parlamentinės Asamblėjos Politikos komitete pristatė raportą apie NATO ir Rusijos santykius. Jame daug dėmesio skiriama euroatlantinei Gruzijos integracijai ir situacijai Ukrainoje.

Asamblėjos Nuolatinis komitetas pritarė Ukrainos delegacijos iniciatyvai 2020 metų pavasario sesiją surengti Ukrainos sostinėje Kijeve. Lietuvos atstovai buvo vieni aktyviausių šios iniciatyvos rėmėjų.

Asamblėjos prezidentu antrajai kadencijai buvo išrinktas Italijos atstovas Paolas Ali (Paolo Ali).

Lietuvoje 2001 ir 2014 metais buvo surengtos NATO Parlamentinės Asamblėjos pavasario sesijos, o 2018 m. kovo 23–24 d. Lietuvoje vyks Asamblėjos Nuolatinio komiteto posėdis.

Total
2
Dalinasi
Related Posts