R.Karbauskis po metų nori įvesti privalomą karinį ugdymą studentams ir moksleiviams

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis trečiadienį komitetui svarstant Nacionalinio saugumo strategiją pasiūlė jau 2018-aisiais pradėti pilotinį privalomo karinio ugdymo projektą. Pasak jo, pirmiausia rezervistus turėtų pradėti rengti Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) ir kurios nors vienos savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklos.

„Turėtume svarstyti visuotinį rezervo ruošimą, bet truputį reikėtų paaiškinti tą mintį, kad mūsų mintis yra tai, kad aukštosiose mokyklose, technikumuose, visur, galėtų atsirasti katedros, kurios ruoštų rezervistus, aišku, ne karininkus, galbūt truputį kito lygmens nei tie, kurie yra pašaukiami, bet visuotinis rengimas vaikinams ir merginoms. Tai yra jei tu eini studijuoti tai būtų integruota į studijų programą. Visuotinumas būtų pasiekiamas per tai, kad kas mokosi, būtų apmokomas studijų metu, kas neina mokytis – tas pašaukiamas.
Anot R.Karbauskio, pirmiausia programa galėtų būti pradėta mokytojų kalvėje – Lietuvos edukologijos universitete.

R.Karbauskis mano, kad tokie mokymai galėtų būti pradėti jau 2018-aisiais. Juose, pasak politiko, turėtų dalyvauti ir merginos.

Tuo tarpu konservatorius Vytautas Juozapaitis stebėjosi, kad šio klausimo Kultūros komiteto pirmininkas ėmėsi net nesitaręs su Seimo Švietimo ir mokslo komitetu ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetu. Konservatorius taip pat stebėjosi, kad R.Karbauskis jau spėjo pasirinkti ir universitetą, kuris turėtų tapti pilotiniu rezervistų rengėju.
„Šiandien pasakant kad vienas, o ne kitas universitetas taps pilotiniu, tai šiek tiek keistai skamba. Aš siūlyčiau Muzikos ir teatro akademiją tada“, – kalbėjo V.Juozapaitis pabrėždamas, kad pats tik juokauja. Negana to, Nacionalinio saugumo strategijoje Kultūros komitetas matytų ir vietos specialioms karinio parengimo stovykloms paaugliams. Privalomas nemokamas menas Be to, R.Karbauskis tikino, kad pilietiškumas turėtų būti ugdomas ir privalomais moksleivių vizitais į teatrus bei muziejus. „Jau kitais metais visi muziejai turėtų tapti nemokami visiems moksleiviams ir senjorams bei neįgaliesiems. Teatrai visi ir valstybiniai, ir privatūs, kurie norės prisijungti, vaikams turėtų būti nemokami ir kad tai būtų privaloma“, – sakė jis.
Total
2
Dalinasi
Related Posts