Prezidentė pasveikino Kroatiją nacionalinės šventės proga

Sekmadienis, spalio 8 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Kroatijos Respublikos Prezidentę Kolindą Grabar-Kitarović nacionalinės šventės – Nepriklausomybės dienos – proga.

Šiais metais minimos 25-osios Lietuvos ir Kroatijos diplomatinių santykių užmezgimo metinės. Prezidentė pabrėžė, kad minėdamos šią sukaktį Lietuva ir Kraotija kartu pažymi ir žengtus svarbius žingsnius, ypač sutvirtinant dvišalį šalių ir žmonių dialogą, bendradarbiavimą Europos Sąjungoje ir NATO.

„Šiandien Kroatiją pagrįstai vadiname svarbia Lietuvos partnere ir sąjungininke. Ypač vertiname Kroatijos sprendimą kitais metais savo šalies kariais papildyti NATO priešakines pajėgas Lietuvoje. Žinome, kad su Kroatija galime spręsti bendrus žemyno klausimus ir saugumo iššūkius, stiprindami mūsų regiono ir visos Europos vienybę, dirbdami dėl mūsų piliečių ir visų europiečių ilgalaikių tikslų ir ateities“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Pasak valstybės vadovės, itin daug nuveikta derinant pozicijas svarbiais politikos, gynybos, energetikos ir kitais klausimais bei kuriant efektyvų dvišalį bendradarbiavimą. Prezidentė pabrėžė asmeninį Kroatijos vadovės indėlį į stiprią lietuvių ir kroatų draugystę.

Sveikindama Kroatijos žmones nacionalinės šventės proga Prezidentė palinkėjo nuotaikingo minėjimo, daug laimės, sėkmės ir klestėjimo.

Total
66
Dalinasi
Related Posts