Pasaulis pavargo nuo „šaltojo karo“: Rusijos ir JAV prezidentai G20 susitikime Kinijoje kalbėjo „akis į akį“ ( +Video)

Rusijos ir JAV Prezidentai Vladimiras Putinas ir Barakas Obama susitiko asmeniškai valstybių viršūnių sisitikime G20 Kinijoje.

Susitikimas vyko Hangdžou Tarptautiniame parodų centre ir užtruko daugiau kaip valandą.

Apie asmeninį susitikimą Putinas ir Obama susitarė išvakarėse. Sekmadienį jie keletą kartų pabendravo „ant kojų“, ir Amerikos prezidentas pasiūlė susitikti asmeniškai.

Nuo Rusijos pusės derybose dalyvavo prezidento patarėjas Jurijus Ušakovas, spaudos atstovas Dmitrijus Peskovas, ir užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. Ameriką taip pat atstovavo valstybės sekretorius ( red. užsienio reikalų ministras ) Džonas Keris.

Susitikimo dėmesio centre – Ukraina ir Sirija

Rusijos Prezidento spaudos sekretorius pareiškė, kad susitikimas užtruko žymiai ilgiau, nei buvo planuota.

Šiek tiek užtrukome. Pagrinde aptarėme Sirijos, o taip pat Ukrainos reikalus. Po to prezidentai Putinas ir Obama kalbėjosi „akis į akį“ – po susitikimo pasakė žurnalistams Kremliaus spaudos atstovas Dmitrijus Peskovas.

Vertindamas susitikimo rezultatus, Kremliaus astovas paskė, kad suitikimas pavyko gerai, o darbas bus tęsiamas.

Susitikimas „akis į akį“.

Kaip praneša RIA Novosti korespondentas, delegacijų nariai paliko susitikimo salę po 70 minučių po susitikimo pradžios, palikdami Prezidentus „akis į akį“.

Sergejus Lavrovas ir Džonas Keris taip pat pabendravo asmeniškai. Jie kažką aktyviai aptarinėjo derybų salės prieigoje. Diplomatai jau buvo susitikę derybų išvakarėse, tada jie aptarinėjo Sirijos problemą. Agentūros Bloomberg teigimu, šalims taip ir nepavyko pasiekti susitarimo.

Vladimiras Putinas ir Barakas Obama pabendravo asmeniškai viršūnių susitikimo kuluaruose.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts