Kvepia Istorijom: Vidas Bareikis Kinijoje nesusikalbėjo su restorano padavėja

Vidui Bareikiui užteko Kinijoje praleisti kiek daugiau nei savaitę, jog spėtų susipažinti su Kinijos kultūriniais skirtumais. Tai geriausiai atspindi jo nesėkmingas bandymas užsisakyti makaronus su jūrų gėrybėmis.

Vietoj to, anglų kalbos nemokanti restorano padavėja jam atnešė makaronus su mėsa. Pamatęs tai atlikėjas bandė susikalbėti vaizdžiai, rodydamas ragus. Visgi ir tai naudos nedavė. Po dvidešimt minučių V.Bareikis mato, kaip jam padavėja atneša jautienos kepsnį.

„Kaip supratom iš lietuvio dirbančio ambasadoje, tai yra normalu tokiose situacijose elgtis griežtai – pasakyti „ne, ačiū, nešk iš naujo“. Jiems tai nėra joks įžeidimas“, – „Kvepia Kelionėm“ renginyje pasakojo V.Bareikis.

V.Bareikis Kinijoje gastroliavo su savo režisuotu spektakliu „Kaligula“.

„Mūsų spektaklis yra toks interaktyvus, vykstantis arti žiūrovo, o kartais ir jie įtraukiami į veiksmą. Jis Kinijoje tikrai pasisekė būtent dėl to aktyvios vietinės publikos. Kiniečiai žymiai aktyvesni už europiečius“, – V.Bareikio stereotipus paneigė vizitas į šią Azijos šalį.

V.Bareikis atskleidė, kad prieš vykstant į Kiniją trupei teko pasirašyti dvi sąlygas – jog iš spektaklio scenarijaus bus išimta Ainio Storpirščio scena, kur jis vaidina nuogas bei bus užcenzūruota keletas nuotraukų, naudojamų scenoje. Kitokiu atveju jiems g

Viešėdamas Kinijoje V.Bareikis išmoko ir vieną svarbią taisyklę – turi būti labai atsargus sakydamas kažką tiesmukai.

„Pagal jų kastų sistemą mes esame kelioliką laiptelių aukščiau už tuos savanorius, kurie dirbo su mumis spektaklių metu, – teigė V.Bareikis. – Todėl dėmesio parodymas jiems yra kažkoks nesuvokiamas dalykas. Neduok Dieve, jeigu dar kokią merginą pakviesi pavakarieniauti.“

Filmavo/montavo: Baltas Media
Kalbino: Mantas Bertulis
Total
0
Dalinasi
Susijusios publikacijos