Vaikų baldai – reikalingi, to nepaneigs niekas. Pirkti suaugusiojo lovą vaikui – kiek neišmintinga ir galbūt net švaistūniška, o miegas ant čiužinio ar paprastos išskleidžiamos sofos gali nemenkai pakenkti vaiko stuburui, miego komfortui, savijautai ryte. Dėl šios priežasties yra konstruojamos vaikiškos lovytės bei lovos vaikams. Jos kiek skiriasi nuo įprastos konstrukcijos suaugusiųjų lovų. Vaikiškos lovos žaismingesnės iš dizaino pusės, mažesnės bei labiau pritaikytos mažiesiems namų gyventojams, dėl kurių tėveliai tikrai negaili nei laiko nei pinigų.
Galima ir per daug neišlaidaujant bei protingai parinkti vaikišką lovą, kuri tarnaus jūsų atžalai bei padės komfortiškai ir patogiai išsimiegoti ar leisti laiką. Pateiksime keletą patarimų, kuriais vadovaudamiesi, tinkamai parinksite lovą savo vaikui(-ams) bei per daug nepaploninsite piniginės. Kai kurie tėvai leidžia sau vaiko lovą keisti kas keletą metų, tačiau optimaliausias ir mažiausiai vargo keliantis sprendimas yra iškart pirkti didesnę lovą ir ją keisti, tik kai ji sulūžta ar pasidaro nebepatogi. Tam reikės septynerių, gal net keliolikos metų, tad vaikas spės užaugti su lova, galbūt net jos ir nekeis… Tačiau kaip pasirinkti tą, geriausią lovą?
Pradėkime nuo paprasčiausio aspekto – lovos dydžio. Jeigu vaikas yra vienas ir neplanuojate šeimos pagausėjimo, galite drąsiai rinktis vienvietę lovą. Kūdikiams ir mažyliams pakaks ir kūdikio lovelių, tačiau jau kiek ūgtelėjusiai atžalai gerai būtų turėti ir savo guolį. Vaikų psichologai teigia, kad prisirišimas prie tam tikrų baldų yra gan svarbus vaiko raidos aspektas. Tai sudaro namų jaukumo visumą, todėl vaikui norėsis grįžti namo, išsimiegoti ant jo lovos, sudarys didesnį stimulą būti kambaryje.
Dviaukštė lova bus kiek brangesnis sprendimas, tačiau jis idealiai tinka bute ar mažesniuose namuose bei tada, kai dviem ar daugiau vaikų reikia dalintis vienu kambariu. Tarp jų būna savotiška sveika konkurencija dėl viršutinio arba apatinio aukšto, tokia lova skatina komunikaciją ir bendradarbiavimą tarp jaunėlių dar mažame amžiuje. Tiesa, dauguma dviaukščių lovų yra pritaikytos tik jaunesnio amžiaus vaikams, didesnieji tiesiog rizikuotų įgriūti…. Be abejo, yra ir dviaukščių lovų paaugliams, bet jos jau kainuoja gerokai daugiau. Dviaukštės lovos turėtų būti komplektuojamos su papildomomis sienelėmis, kad vaikai neiškristų miego metu.
Kalbant apie piniginės patuštėjimą – pasiruoškite triženklėms išlaidoms. Be abejonės, galite rasti ir sprendimą už mažiau nei šimtą eurų, tačiau tokio tipo lovytėms gali trūkti funkcionalumo, pavyzdžiui, nesu apsauginių sienelių nuo iškritimo. Prie kainos gali prisidėti ir čiužinys, kurie šiais laikais kainuoja taip pat nemažai. Kai kurios lovos jau parduodamos tokios konstrukcijos, kad čiužinys – sudedamojo lovos dalis. Tačiau labai kreipkite dėmesį į medžiagą, kuria lova padengta – ar ji nekaupia dulkių, nešvarumų, pūkelių. Svarbu ir ar nedirgina odos bei ar spyruoklės, esančios po čiužiniu – tvirtos bei ilgaamžės.
Pirkite lovą šiek tiek „ant išaugimo“ ir atsižvelkite į tai, kad vaikui reikės paaugti. Sakoma, kad lovos ilgis turėtų būti bent 10-15 cm didesnis už vaiko ūgį, tad turėkite rezervą omenyje. Taip pat, svarbi detalė – aštrių kampų nebuvimas. Rekomenduojame rinktis modelį, kuris keltų kuo mažesnę grėsmę mažajam jūsų namų gyventojui užsigauti.
Plotis ir galimybė išskleisti ar kažką laikyti po lova – papildomi ir svarbūs pasirinkimui įtaką darantys aspektai. Po lova esančioje ertmėje lengvai tilps net keli į vakuuminius maišus sudėti patalynės komplektai, kiti vaiko daiktai.
Pagal b-a.eu