Jenos kursas neteko viso „Brexit“ paskatinto prieaugio

Japonijos jena antradienį prekybos Azijoje metu trumpam buvo netekusi viso prieaugio, kuri sukaupė po Didžiosios Britanijos sprendimo praėjusį mėnesį išstoti iš Europos Sąjungos.

Ekspertų teigimu, jenos kursą sulaikė investuotojų viltys, jog centriniai bankai imsis papildomų ūkio stimuliavimo priemonių. Saugia investicija nestabilumo rinkose metu laikoma jena pabrango iki maždaug šimto jenų už vieną JAV dolerį po to, kai britai birželio 23 d. vykusio referendumo metu nusprendė, kad jų šalis tyrėtų išstoti iš Bendrijos. Tuomet smukus finansų rinkoms, investuotojai ėmė aktyviai investuoti į jenas. Jenų aktyviai jie pirko ir vėlų penktadienio vakarą, kuomet Turkijoje mėgina nuversti valdžią. Tačiau perversmui Turkijoje buvo užkirstas kelias, ir investuotojai vėl grįžo į akcijų rinkas ir ėmė investuoti į rizikingesnes valiutas.

Tačiau antradienio prekybos Azijoje metu jenos kursas JAV dolerio atžvilgiu trumpam buvo smukęs iki 106,33 jenos už vieną dolerį ir iš esmės neteko viso prieaugio po britų referendumo. Tačiau jena atsigavo iki 106,05 jenos, palyginti su 106,14 jenos už vieną dolerį, už kurį pirmadienį buvo mokama Niujorke. Spaudimą jenai didina kalbos, kad Japonijos centrinis bankas kitą savaitę vyksiančio posėdžio metu priims sprendimą imtis papildomų ūkio stimuliavimo priemonių. Savo ruožtu euro kursas jenos atžvilgiu šoktelėjo nuo 115,70 iki 117,40 jenos. O JAV dolerio atžvilgiu euras atpigo nuo 1,1075 iki 1,1073 JAV dolerio už vieną eurą.

Total
0
Dalinasi
Related Posts