„Facebook“ plinta automatinius vaizdo įrašus generuojantis virusas! Būkite atsargūs.

Kompiuterio aptarnavimas nuotoliniu būdu – TavoWEB.Lt. CTL reklama

Jei ant savo „Facebook“ sienos pamatėte draugo paskelbtą vaizdo įrašo ikoną, kurioje pavaizduota jūsų profilio nuotrauka, neskubėkite jos atidaryti – greičiausiai tai tėra kenkėjiška programa.

Kompiuterių aptarnavimas nuotoliniu būdu
Kompiuterių aptarnavimas nuotoliniu būdu http://www.tavoweb.lt/

Visų pirma rekomenduojame kreiptis į specialistus, aptarnaujančius kompiuterio programinę irangą nuotoliniu būdų, ar pabandyti išvalyti savo kompiuterį patiems…

 

 

Pasak IT saugos specialistų „Critical Security“, paspaudus ant tariamo vaizdo įrašo nuorodos „Facebook“, vartotojai nukreipiami į suklastotą „Facebook“ svetainę, kuri prašo įdiegti kenkėjišką „Google Chrome“ priedą. „Įdiegtas priedas „Facebook“ draugams pradeda siuntinėti nuorodas taip bandymas apkrėsti daugiau vartotojų“, – 15min aiškino „Critical Security“ specialistai.

Į vartotojų kompiuterius gali būti įrašoma „adware“ tipo kenkėjiška programa, kuri vartotojui būnant internete rodo reklamas, renka naršymo ir kitus duomenis, ir visas paieškas nukreipia į tam tikrus reklamos puslapius. Panašūs plėtiniai, įrašyti atidarius neaiškias nuorodas, galėtų pridaryti ir daugiau žalos – perimti e.banko sesiją, kaitalioti sąskaitų numerius ir pan.

Atidariusiems „Facebook“ nuorodas rekomenduojama ištrinti kenkėjišką plėtinį iš „Chrome“ naršyklės („Chrome“ – „Settings“ – Extentions“), atlikti kompiuterio skenavimą antivirusine programa ir įspėti draugus, kad neatidarinėtų jūsų vardu automatiškai sugeneruotų nuorodų. Antivirusinės programos, anot saugumo specialistų, šio plėtinio kaip potencialiai kenksmingo kol kas nepažymi. Panašaus pobūdžio kenkėjiškos programos, kuriose pažymimi vartotojai arba generuojami neva jų draugų sukurti vaizdo įrašai, „Facebook“ pasirodo periodiškai, todėl vartotojams patariama neatidarinėti neaiškių nuorodų.

Taip pat rekomenduojame skubiai pasikeisti savo Facebook paskyros slaptažodį

Total
0
Dalinasi
Related Posts