„Facebook“ programuoja kompiuterius, kad šie taptų aklųjų „akimis“

„Facebook“ programuoja savo kompiuterius, kad šie taptų „akimis“ akliesiems ir prastai matantiems žmonėms ir apibūdintų didžiausiame pasaulyje socialiniame tinkle skelbiamas nuotraukas.

Tokia „iPhone“ skirta „Facebook“ programėlės funkcija pristatoma antradienį. Tam tikrą dirbtinio intelekto formą, gebančią atpažinti žmonių veidus ir daiktus, naudojanti funkcija leis apibūdinti nuotrauką. Tam, kad būtų galima naudotis šia funkcija, turi būti įjungtas „iPhone“ ekrano skaitytuvas „VoiceOver“. Kol kas ši funkcija veiks tik anglų kalba.

Iš pradžių nuotraukos bus apibūdinamos naudojant šimto žodžių žodyną, kuris neleis kompiuteriui per daug išsiplėsti. Pavyzdžiui, automatinis balsas vartotojui pasakys, kad nuotraukoje yra pavaizduoti trys besišypsantys žmonės. Tačiau jis nenurodys, kad žmonės rankose laiko taures su gėrimais. Arba jis galės pasakyti, kad nuotraukoje pavaizduota pica, tačiau nenurodys, kad ant picos yra alyvuogių ir dešros.

Galiausiai tikimasi šią funkciją tobulinti, kad ji detaliau apibūdintų vaizdus ir net galėtų atsakyti į vartotojų papildomus klausimus.

„Facebook“ taip pat planuoja tokią programą sukurti ir „Android“ įrenginiams bei leisti ją atsisiųsti iš savo interneto svetainės.

Total
177
Dalinasi
Related Posts