Dienos foto: aukščiausia Saturno palydovo Titano viršūnė

JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) pateikė aukščiausiojo žinomo Saturno planetos mėnulio Titanas kalno vaizdą

Saturno palydovą Titaną 1655 metų kovo 25 atrado Olandijos fizikas, matematikas ir astronomas Kristijanas Higensas (Christiaan Huygens). Tai didžiausias Saturno palydovas ir antras pagal dydį „mėnulis“ Saulės sistemoje (po Ganimedo, Jupiterio mėnulio). Titano skersmuo yra apie 5150 km.

Saules sistema

 Saulės sistemos planetos

Titano paviršius sudarytas daugiausia iš vandens ledo ir nuosėdinių organinių medžiagų. Be to ten yra ir gamtiniai rezervuarių, pripildyti, kaip manoma, skystų angliavandenilių, daugiausia metano ir etano dujų.

Saturno menuliu visuma

Saturno palydovai – mėnuliai

Aukščiausią Titano viršūnę buvo įmanoma identifikuoti tarpplanetinės stoties „Cassini“ perduotų duomenų dėka. Viršūnė yra trijų gūbrių, vadinamų Mithrim Montes, zonoje. Viršūnės aukštis – 3337 metrai. Palyginimui, Žemės aukščiausias kalnas yra Džomolungma – jos aukštis 8848 metrai.

Tyrinėtojai pažymi, kad visos aukščiausios Titano viršūnės yra planetos pusiaujo zonoje. Jų aukštis svyruoja apie 3000 metrų žymą.

NASA taip pat pateikė naujus aukštos skiriamosios gebos Saturno mėnulio uolieninių darinių žemėlapius. Taigi, pamatykite juos ir jūs.

Saturnas Titanas 1

Saturnas Titanas 2

Saturnas Titanas 3

Šaltiniai:

  • nasa.gov

  • https://en.wikipedia.org/wiki/Titan_(moon)

Dėkojame, kad skaitote.
Nepamirškite gautomis žiniomis pasidalinti su savo draugais.
Total
177
Dalinasi
Related Posts