Daužytas ir draskytas Jonas Valančiūnas su Nigerija bus kitoks

„Mėlynės – ne problema“, – prisiminęs rungtynes su Brazilija šyptelėjo Paulius Jankūnas. Visai nesišypsojo olimpinių žaidynių atidarymą prisiminęs Jonas Valančiūnas. Per rungtynes jis 3-4 kartus gavo per veidą ir atsidūrė ant žemės dažniau nei pataikė metimų (3). Agresyvus brazilų planas pasiteisino – Lietuvos rinktinės lyderis buvo neutralizuotas. Bet tokio žaidėjo du kartus iš eilės nesustabdysi. Nigerijos laukia rūpesčiai baudos aikštelėje.

Rio 2016 | Lietuva – Nigerija | 01:00

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių šeimininkai J.Valančiūnui tiesiog stvėrė už gerklės – stumdė, griovė, daužė, kol nukenksmino iki 6 taškų, 3 atkovotų kamuolių ir 3 klaidų per 20 minučių. J.Valančiūnas jautriai reagavo į brazilų krepšinį-regbį, o 24-erių „centrą“ galutinai iš kantrybės išvedė teisėjai, dosniai skyrę lietuviui pražangas. Jie pasiekė savo. J.Valančiūnas nerado savęs aikštėje, daugiau kalbėjosi su teisėjais, nei ieškojo galimybių galutinai pralaužti brazilų gynybą. „Priešininkas žino, koks Jonas svarbus mūsų komandai, todėl ant to statė rungtynes, – prieš rungtynes su Nigerija pasakojo Gintaras Krapikas. – O teisėjai leido žaisti kietai ir tai truputį išmušė Joną iš vėžių. Rungtynės jam nelabai pavyko“.

Valančiūnas dega noru gerai pasiruošti rungtynėms. Su juo bus viskas gerai.

Naivu tikėtis, kad į simbolinį pernykščio Europos čempionato penketą išrinktas krepšininkas sužais dar vienas sudėtingas rungtynes. Todėl jei Lietuvai reikėtų ieškoti rezervų antrajam mačui, geresnio rezervo už J.Valančiūną nesurasi. „Jonas ne tas žaidėjas, kuris nepadarys išvadų ir nesužais gerai“, – tikino G.Krapikas. Nors jau antrąją rungtynių su Brazilija minutę skausmingai čiupo už peties, J.Valančiūnas vėliau tęsė mačą. Epizodas užgniaužė gvapą, kadangi „Toronto Raptors“ atstovas ilgai laikėsi už peties ir nekilo nuo parketo. „Toks žaidimas. Kiekvienose rungtynėse būna kažkas tokio. Nieko, gyvensiu“, – tada nesureikšmino J.Valančiūnas. Bet aikštėje matėsi, kad aukštaūgis buvo nepatenkintas. Rungtynės su Brazilija paliko mėlynių, bet svarbiausia, kad jokių rimtų netekčių nėra. Visiškai sveikas treniruojasi ir Jonas Valančiūnas. „Valančiūnas sportavo su komanda ir dega noru gerai pasiruošti rungtynėms. Su juo bus viskas gerai“, – neabejoja G.Krapikas.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Išgyrė mūsų krepšinį ir tautą – šie žodžiai suvirpins kiekvieno lietuvio širdį

Prieš prasidedant olimpinių žaidynių turnyrui gražūs ir pagarbūs žodžiai Lietuvos krepšininkams atskriejo iš netikėto šaltinio. „Mūsų širdys – su Lietuva“, „Kartu su JAV, Lietuvos krepšinis yra geriausias pasaulyje“, „Jie žaidžia teisingą krepšinį“ – tokiais žodžiais mūsų šalies antrosios religijos gerbėjus penktadienį pamalonino daugkartinio NCAA čempiono Djuko universiteto speciali krepšinio svetainė.