Buvęs Google darbuotojas laisvalaikiu surinko iPhone 6 išmanųjį iš Kinijos gatvėse parduodamų detalių: kiek kainavo ir kas iš to išėjo

Scotty Allen’as sykį bare su draugais gurkšnodamas alų susilažino, jog iš įvairių Kinijos elektronikos parduotuvėlių surankiotų detalių pasigamins veikiantį iPhone telefoną. Sąlygos imtis iššūkio buvo palankios: tuo metu Allen’as laikinai gyveno Šendžene – didžiuliame Kinijos mieste, kuriame elektronikos prekių parduotuvių – ant kiekvieno kampo, o darbui atlikti reikiamų įgūdžių jam netrūko.

Ir nors nuo nulio surinkti išmanųjį telefoną neskamba kaip lengva užduotis, Allen’ui daug didesniu iššūkiu tapo kalbos barjeras. Ne visi vietiniai moka anglų kalbą, o paaiškinti ko ieško, kiniškų žodžių taip pat ne visada užteko.

Vis dėlto, aplankęs daugybę gatvės prekeivių, elektronikos parduotuvėlių ir kioskų, Allen’as – trisdešimt septynerių programinės įrangos inžinierius, dar visai nesenai dirbęs Google kompanijoje, visus telefono komponentus galiausiai nusipirko. Įdomu tai, kad nemaža jų dalis, kaip antai pagrindinė plokštė, Touch ID sensorius ar kamera buvo originalūs Apple gaminiai.

Nežinia kaip jie ten atsidūrė. Galbūt tai sugedusių ir dalimis parduodamų telefonų komponentai, tačiau sprendžiant iš gausos, daug didesnė tikimybė, kad tai perdirbti nukreiptų telefonų dalys, kurios perdirbimo legaliai, ar nelabai legaliai, išvengė.

Kitos telefono dalys kėlė abejonių. Allen’as nebuvo visiškai garantuotas dėl korpuso: jei jo būta neoriginalaus, tai pagamintas tikrai kokybiškai. Likusios dalys buvo aiškiai neoriginalios.

Galbūt todėl buvo susidurta su šiokiais tokiais neatitikimais.  Surinkus prietaisą, garso mygtukai nesispaudė kaip priklauso, tačiau situacija greitai buvo išspręsta po jais įterpus mažas metalines atramėles.

Galiausiai Allen’as surinko 16 GB, rožinės spalvos iPhone 6 modelį su iOS 9 operacine sistema. „Pats pagaminau šį iPhone’ą” – aplinkiniams sako Allen’as, tačiau visi gūžčioja pečiais ir nieko nesupranta. Juk, kad ir kaip pažiūrėtumėte, telefonas neatrodo savadarbis.

Projektas užtruko du mėnesius. Detalėms iš viso buvo išleista apie 300 dolerių.

Detalių pirkimo ir gamybos procesą galite pamatyti vaizdo įraše.

Total
2
Dalinasi
Related Posts