„Burning Man LT“ ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybiškumo ir inovacijų centro „LinkMenų fabrikas“ komanda grįžo iš didžiausio pasaulyje techninės kūrybos festivalio „Burning Man“, kaip ir kasmet vykusio Nevados dykumoje. Ten jie pristatė įspūdingą 7 metrų pločio akies instaliaciją „Aušros šokis“ (angl. „Dance For The Dawn“).
Spalio 12 d. projekto palaikytojai ir visi besidomintys „Degančio žmogaus“ (angl. „Burning man“) judėjimu rinkosi į VGTU „LinkMenų fabriką“, kur jaukioje aplinkoje komanda dalinosi įspūdžiais, pristatė nuotraukų parodą ir trumpametražį filmą.
„Po beveik pusės metų intensyvaus darbo pagaliau galime pasakyti, kad mums pavyko. Pavyko ne tik pastatyti dykumoje mūsų sugalvotą instaliaciją ir išspręsti visus inžinerinius, logistinius, finansinius iššūkius – kartu pavyko suburti realią bendruomenę, kuri toliau auga, gyvena vieningomis vertybėmis ir kaip ambasadoriai skleidžia jas platesnėms masėms. Projekto idėjos autorius Karolis Misevičius įtraukė mus, VGTU „LinkMenų fabriko“ komandą, o mes įtraukėme būrį entuziastų, kurie estafetę perduoda savo draugams. Galiausiai visi po šios bendros odisėjos esame bent truputį geresni, jautresni aplinkai, sąmoningesni. Būtent tokia buvo akies idėja ir toks buvo viso projekto tikslas“, – sakė projekto komunikacijos vadovė, VGTU „LinkMenų fabriko“ direktoriaus pavaduotoja Eglė Girdzijauskaitė.
„Akies vyzdyje sukosi 300 auksinių rankų, kurios simbolizavo žmonių stiprybę, kylančią iš susivienijimo. Manau, kad maždaug tiek žmonių šis projektas ir palietė asmeniškai viena ar kita forma. Renginio metu prie manęs priėję žmonės sakė, kad norėtų prisidėti prie panašaus projekto ir kitais metais. Tai yra pats tikriausias „Degančio žmogaus“ vertybių iliustravimas“, – džiaugėsi projekto idėjos autorius K. Misevičius.
Lietuvių komanda festivalyje pristatė instaliaciją „Aušros šokis“ – tai 4 m aukščio, 7 m pločio akis, kurios viduje sukosi 300 rankų ir formavo hipnotizuojantį akies vyzdį. Tai bendras „Burning Man LT“ ir VGTU „LinkMenų fabriko“ komandos projektas, prie kurio beveik pusmetį dirbo inžinieriai, foto bei video meistrai, dizaineriai ir studentai.