„BQ Aquaris M10 Ubuntu Edition“ – pirmasis planšetinis kompiuteris su „Ubuntu“

Skirtingai nuo nešiojamojo kompiuterių rinkos, kurioje „Canonical“ pasiekėme įspūdingų rezultatų (anot kūrėjų, daugiau nei 10 proc. kompiuterių parduotuves pasiekia su įdiegta „Ubuntu“), su mobiliaisiais prietaisais bendrovei sekėsi daug blogiau. Operacine sistema „Ubuntu Touch“ susidomėjo tik dvi įmonės: „BQ (Mundo Reader)“ ir „Meizu“. Jos laikas nuo laiko išleidžia savo produktų versijas su „Linux“ OS, tačiau iki šiol tai buvo tik išmanieji telefonai.

BQ Aquaris M10 Ubuntu Edition

Šiandien „Canonical“ anonsavo pirmąjį planšetinį kompiuterį su „Ubuntu“ operacine sistema. „BQ Aquaris M10 Ubuntu Edition“ gaus 10.1 colių ekraną (greičiausiai Full HD), keturių branduolių procesorių „MediaTek MT8163A“, 7280 mAh talpos bateriją, 2 GB RAM ir 16 GB vidinės atminties, microSD lizdą, 12 megapikselių fotoaparatą su automatiniu fokusavimu ir 8.2 mm storio korpusą. Naujiena svers 470 g.

BQ Aquaris M10 Ubuntu Edition

Planšetėms pritaikyta „Ubuntu“ versija suteikia galimybę prijungti „Bluetooth“ klaviatūrą ir pelę, taip pat per HDMI kabelį perduoti vaizdą į monitorių, taip prietaisą paverčiant į kompiuterį. Ši OS palaiko desktopines „Ubuntu“ programas, įskaitant „LibreOffice“ biuro programų paketą.

„Canonical“ kainos dar nepaskelbė, tačiau tikina, kad naujiena rinkoje turėtų pasirodyti antrajame šių metų ketvirtyje.

Total
0
Dalinasi
Related Posts