Atidarytas moderniausias Kaune lopšelis – darželis “Aviliukas”

Penktadienį Kaune atidarytas lopšelis – darželis „Aviliukas“. Tai bene moderniausias valstybinis darželis Kaune. Vaikai jame bus ugdomi ir leis laiką besinaudodami moderniomis priemonėmis ir žaislais. Ši ugdymo įstaiga svarbi ir tuo, kad atidarius ją nebeliko vietų stygiaus Kauno darželiuose. 

Kaune, S. Žukausko g. 31

pradėjo veikti lopšelis – darželis „Aviliukas“.

Jo atidarymo šventėje dalyvavęs magas Mantas Wizard vaikams ir suaugusiems pademonstravo triukus, kurie nudžiugino darželinukus.

Į dangų paleidus šventinius balionus, visi sugužėjo į jaukias ir modernias pastato erdves.

„Aviliukas“ įkurdintas 1972 metais statyto darželio patalpose. Paskutinius 10 metų jos stovėjo tuščios.

Pastatas buvo visiškai atnaujintas ir pritaikytas šiandieniniams reikalavimams. Statinio ir jo aplinkos rekonstrukcijai bei vidaus įrengimams Kauno savivaldybė skyrė 1,1 mln. eurų.

Darželio direktorė Kristina Šataitienė pasakojo, kad „Aviliuke“ yra 11 grupių. Jas lanko 1 – 6 metų vaikai. Iš viso – 159 jaunieji kauniečiai.

Visose grupėse yra erdvės žaidimams, miegui, mokymuisi. Įrengtos nedidelės virtuvės, tualetai, prausyklos.

Ypač įspūdinga yra žaidimų klasė. Joje įrengtos interaktyvios grindys. Vaikai gali žaisti 40 įvairių žaidimų. Pavyzdžiui, jei reikia sprogdinti balionus, jie tarsi laksto ant šviečiančių grindų, o vaikas juos turi užminti.

Žaidimų kambaryje yra ir daugiau moderniausių priemonių bei žaidimų. Visi jie pritaikyti ne tik žaisti, judėti, muzikuoti, bet ir įvairiapusiškai lavintis.

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sakė, kad atidarius šį lopšelį – darželį Kaune nebestinga vietų šias ugdymo įstaigas norintiems lankyti vaikams.

Apie 800 vaikų tėvai laukia, kada galės savo atžalas vesti į arčiau namų esančius darželius. Kol to laukia, gali lankyti kitus darželius.

Kitais metais darželių vietų plėtra vyks Aleksote ir Šilainiuose.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts