Ar savi “pakišo” Krašto apsaugos ministrą socialdemokratą Juozą Oleką?

Seimo narys socialdemokratas Bronius Bradauskas ragina savo kolegą socialdemokratą Juozą Oleką trauktis iš krašto apsaugos ministro pareigų dėl vadinamojo „auksinių šakučių“ pirkimo kariuomenėje. O šalies vadovė antradienį žurnalistams sakė, kad „kasdien jai vis tenka komentuoti vienos ar kitos ministerijos darbelius“, „vyksta konkurencija, kas labiau sukompromituos šitos vyriausybės paskutinius mėnesius“.

Apie galimą J.Oleko atsistatydinimą kalba ir partijos pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas. Pats J.Olekas teigia nematantis priežasčių trauktis iš pareigų. „Tai ne tik mano vieno nuomonė. Mes, Kaišiadorių skyrius, buvom susirinkę ir apklausėm visus narius ir visų skyriaus narių nuomonė buvo, kad ministras turi atsistatydinti“, – BNS ketvirtadienį sakė Socialdemokratų partijos (LSDP) Kaišiadorių skyriui vadovaujantis B.Bradauskas. TAIP PAT SKAITYKITE: Premjeras laukia atsakymų iš J.Oleko apie virtuvės įrankių pirkimą Juozas Olekas nesitrauks: jaučiasi pagavęs vagį, atidavęs teisėsaugai ir pats apvagintas Tokią nuomonę jis pareiškė ir trečiadienį vykusiame LSDP frakcijos Seime posėdyje. J.Oleko klausimas, anot B.Bradausko, greičiausiai bus svarstomas ir penktadienį vyksiančiame partijos tarybos posėdyje. „Pasakiau aiškiai ir tiesiai mūsų partiečių nuomonę. Ne dėl to, kad jis (J.Olekas – red.) kaltas. Jis nėa kaltas, kariuomenės vadas kur kas kaltesnis. Bet, kad nuramintų visuomenės nuomonę jis pasitraukt galėtų – mėnuo laiko liko – ir įrodinėti savo teisą pasitraukęs iš šito posto. Kaip jis nuspręs, čia jo reikalas“, – svarstė B. Bradauskas. Socialdemokrato nuomone, kur kas didesnė kaltė šioje istorijoje tenka kariuomenės vadui generolui leitenantui Jonui Vytautui Žukui, tačiau susitikimuose gyventojai kelia būtent J.Oleko atsakomybės klausimą.

juozas-olekas-ir-dalia-grybauskaite-ctl-naujienosKrašto apsaugos ministras Juozas Olekas

„Čia, be abejo, yra suokalbis – nuo 2014 metų laikė tą reikalą nejudintą ir prieš pat rinkimus dabar išmeta. Be to, prezidentės pareiškimas melagingas, kuri dvigubai pakartojo, kad už prikimus atsakinga KAM. Ne KAM vykdė šitą pirkimą, o Lietuvos kariuomenė. Nereikia ministro kaltinti ten, kur jis nekaltas. Jis pats kreipėsi į prokuratūrą. O dabar tokia opinija sudaryta ir dabar tu pabandyk žmogui kaime susitikęs paaiškint…Mano šventa teisybė, kad nereikia skirti krašto apsaugai tiek pinigų, kad jais taškytis reikėtų“, – kalbėjo B.Bradauskas.

Beje, Prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino krašto apsaugos ministrą socialdemokratą Juozą Oleką prisiimti asmeninę atsakomybę dėl ministerijos viešųjų pirkimų, kuomet brangiau nei rinkos kaina kariuomenei pirkti virtuvės įrankiai.

 

Total
200
Dalinasi
Related Posts