Neretai sugrįžus prie savo automobilio, tenka nemaloniai nustebti. Kai kada žvilgsnį patraukia įlenktos durelės, nubraukti dažai, o kai kada ir rimtesnis apgadinimas. Dalis, į tokią situaciją patekusių, vairuotojų gali lengviau atsidusti: „Kaip gerai, kad automobilyje veikia vaizdo registratorius!“ Visgi, kai kuriems iš jų tenka ir dar kartą nusivilti – nors automobilyje aplinką fiksuojantis registratorius ir buvo, tačiau praversti galinčios vaizdo medžiagos neužfiksavo.
Kodėl taip nutiko? Kur dingo šie vaizdo įrašai? Ar tai reiškia, kad registratoriai įrašinėja ne viską? Viena iš priežasčių, kodėl įrašas vaizdo registratoriaus atmintyje nebuvo išsaugotas, gali būti vidinės energijos šaltinis.
Vidinis energijos šaltinis: kondensatorius ar baterija?
Siekiant išvengti tokių situacijų kaip kad netikėtai kelionės metu atsijungęs vaizdo registratoriaus maitinimo laidas ar išjungiamas variklio degimas, dėl kurių nutrūksta įrašinėjimas ir vaizdo įrašai gali būti prarasti, kiekviename vaizdo registratoriuje yra įmontuotas kondensatorius arba baterija.
- Kondensatoriai. Jie paprastai vertinami dėl ypatingai ilgo tarnavimo laiko ir itin spartaus įkrovimo. Jis trunka vos iki 10 sekundžių! Visgi, vaizdo registratoriai, kuriuose yra įmontuotas kondensatorius, negali pasigirti ilgu veikimo laiku nutrūkus išorinio elektros šaltinio energijos tiekimui. Jie išsikrauna kone akimirksniu.
- Baterija. Įmontuotą vidinę bateriją turintys vaizdo registratoriai yra pasirenkami dažniau dėl objektyvių priežasčių: tokiu būdu galima užtikrinti, kad net ir nutrūkus maitinimo šaltinio energijos tiekimui, vaizdo registratorius galės tęsti vaizdo fiksavimą. Vidutiniškai baterijos talpa leidžia vaizdo registratoriui nenutrūkstamai veikti dar 15 minučių.
Akivaizdu, kad norintys geriau apsaugoti savo transporto priemonę vairuotojai renkasi tokius automobilių vaizdo registratorius, kuriuose yra įmontuota baterija. Tokiu būdu, nutrūkus maitinimo šaltinio energijai, vaizdą fiksuojanti priemonė išsijungia, tačiau jame esantys įmontuoti judesio ir / ar smūgio davikliai, automatiškai įsijungia ir pradeda vaizdo fiksavimą. Tuo tarpu vaizdo registratoriai, kuriuose yra įmontuoti kondensatoriai, vaizdo įrašų, užfiksuotų tuomet, kai buvo išjungtas išorinis maitinimas, tikėtis neleidžia.
Judesio ir smūgio daviklis
- Judesio daviklis. Juos turi bene visi šių metų geriausieji registratoriai. Judesio daviklius turintys įrašymo įrenginiai vaizdo įrašinėjimą pradeda tuomet, kai savo kadre užfiksuoja vienokį ar kitokį judesį. Pavyzdžiui, judesio jutiklis reaguoja į pro šalį einančius žmones ar pravažiuojančius automobilius ir kaskart įsijungia fiksuoti tai, kas vyksta objektyvo aprėpiamame lauke.
- Smūgio daviklis. Ši funkcijos veikimo principas toks pat kaip ir judesio daviklio, tačiau šiuo atveju vaizdo registratorius vaizdo fiksavimą pradeda tuomet, kai fiksuojamas smūgis. Tokią funkciją turintys vaizdo registratoriai yra rimtas privalumas tiems, kurie nuolat parkuoja savo automobilį perpildytose automobilių stovėjimo aikštelėse. Jie užtikrina, kad net ir menkiausias eismo įvykis, kurį kai kada galimai bus net ir sudėtinga užfiksuoti plika akimi, bus užfiksuotas automobilio vaizdo registratoriaus.
Visgi, reikia įvertinti tai, kad palikus automobilį stovėjimo aikštelėje ilgesnį laiką, baterija nuo dažno judesio fiksavimo, nuolatinio įsijungimo ir išsijungimo, gali greitai išsikrauti. Todėl svarbu reguliariai pasirūpinti jos įkrovimu.
Tad ar registratoriai įrašinėja visą laiką?
Į šį klausimą, deja, bet reikia atsakyti neigiamai – registratoriai nefiksuoja vaizdo visą laiką nenutrūkstamai. Vis dėlto, tokios vaizdo registratorių funkcijos kaip judesio ir smūgio jutikliai leidžia užfiksuoti automobilio savininkui svarbią informaciją. Tačiau yra vienas „bet“ – jūsų automobilio saugumą užtikrinti galima tik tokiu atveju, jeigu vaizdo registratorius turi pakrautą, veikiančią vidinę bateriją arba kitą išorinį maitinimo šaltinį, kuris leidžia vaizdo registratoriui nepertraukiamai veikti net ir tada, kai automobilis paliktas stovėjimo aikštelėje.