Kaip pačiam pasikeisti mašinos langų valytuvus?

Čia tavo Lietuva
Čia tavo Lietuva

Priekinio stiklo valytuvai yra viena iš svarbiausių jūsų automobilio dalių. Jei pakliūsite į stiprią audrą su blogais valytuvais, tai jūsų matomumas gali smarkiai pablogėti, o tai labai padidina incidento riziką, kuris gali baigtis netgi mirtimi. Taigi pateikėme instrukcijas ir eksperto patarimus, kaip saugiai turi būti pakeisti valytuvai automobiliui.

Kaip veikia priekinio stiklo valytuvai?

Prieš skaitant toliau, siūlome perskaityti savo automobilio eksploatavimo instrukcijas, jei tokių esama, kurioje rasite tikslius nurodymus, kaip pakeisti automobilio priekinių bei galinių langų valytuvus. Gamintojo nurodymai gali skirtis nuo toliau pateiktų nurodymų.

Tinkamų valytuvų pasirinkimas

Yra daugybė skirtingų valytuvų šluosčių variantų, tačiau svarbiausia, žinoma, įsitikinti, kad turite tinkamus valytuvus savo markės ir modelio automobiliui. Spręsdami, kuris variantas geriausiai tinka jūsų priekiniam stiklui, atkreipkite dėmesį į gerbiamų prekių ženklus ir priimkite pagrįstą sprendimą. 

Jei vairuojate įprastą garsaus prekės ženklo automobilį, yra didelė tikimybė, kad vietinėje automobilių dalių ar universalinėje parduotuvėje rasite suderinamus valytuvus. Jei vairuojate kažką retesnio, gali tekti kurį laiką panaršyti internete, kad rastumėte tinkamą komplektą.

Priekinio stiklo valytuvų keitimas

Daugumoje automobilių nereikia įrankių pakeisti stiklo valytuvų šluoteles: jums reikės tik abiejų savo rankų. Suraskite savo automobilio šepetėlius ir pakelkite valytuvų svirtis į orą. Paprastai jie laikosi savo vietoje veikiami spyruoklės įtempimo, todėl jūs galite lengvai išjungti juos. Kai kuriuose automobiliuose gali tekti pakelti gaubtą, kad galėtumėte pasiekti reikiamas vietas.

Dabar ateina dalis, kurią turėsite išsiaiškinti patys: kaip fiziškai nuimti valytuvo šluoteles nuo laikiklių. Yra daugybė skirtingų gamintojų šios jungties konstrukcijų, tačiau didžiąją dalį užtenka šiek tiek pasukti ir šiek tiek palenkti, kad būtų galima nuimti valytuvo galvutę. Siūlome peržiūrėti mašinos naudojimo vadovą, kad sužinotumėte, kaip nuimti valytuvus nuo automobilio jų nesulaužant.

Nuėmę valytuvus, būkite ypač atsargūs. Kiekvieną kartą, kai keičiate priekinio stiklo valytuvus, nesvarbu, ar tai būtų jūsų asmeninė mašina, ar darbinė, visada kažkuo apsaugokite priekinį stiklą dėl viso pikto.

Išjungus valytuvų šluoteles, metalinė valytuvo svirtis yra pasirengusi liestis su stiklu. Jei netyčia atsitrenksite į jį, keičiant valytuvus, jis gali trenkti žemyn ir įskelti priekinį stiklą. 

Mūsų rekomendacija: paimkite rankšluostį ar du ir padėkite jį ant priekinio stiklo, kad būtų apsauginis barjeras tarp stiklo ir valytuvo svirties. Tokiu būdu, jei valytuvo laikiklis staiga nusvyra žemyn, jis atsitrenks į rankšluostį, o ne tiesiai į jūsų gležną priekinį stiklą. Paskutinis dalykas, kurio norėtumėte, yra tai, kad greitas „pasidaryk pats“ darbas virstų 300 eurų vertės priekinio stiklo pakeitimu.

Paimkite ką tik nuimtus valytuvus ir padėkite juos šalia pakaitinio rinkinio. Įsitikinkite, kad abu yra vienodo dydžio ir ilgio bei turi tuos pačius sujungimo taškus. Įsitikinę, kad naujieji valytuvai tiks, uždėkite juos naudodami atvirkštinį metodą, kaip ir nuimdami senus valytuvus. Pritvirtinę naujus valytuvus prie atitinkamų rankenų, švelniai padėkite juos atgal į jų buvimo vietą ant priekinio stiklo.

Sėskite į automobilį ir įjunkite valytuvus, kad įsitikintumėte, jog jie veikia taip, kaip numatyta. Įsitikinkite, kad jie nesiliečia su jokia automobilio dalimi, pavyzdžiui, gaubtu ar priekinio stiklo rėmu. 
Taigi, norint pasikeisti mašinos langų valytuvus jums nebūtina keliauti į saloną ar servisą, tai galite pasidaryti patys ir sutaupyti. Žinoma, jei tai darysite atidžiai, kruopščiai ir atsargiai – tuomet tikrai sutaupysite, nes nereiks važiuoti pas profesionalus taisyti klaidų. Yra ir kitų mašinos detalių, kurias galite pasikeisti patys arba, apskritai, pridėti – tai gali būti auto priekabos kablys ar laikikliai dviračiams ir pan.

Total
0
Dalinasi
Related Posts