Ar Lietuva – konclageris? Norima neleisti gauti internetu nepriklausomos informacijos.

Lietuvos radijo ir televizijos valstybinė komisija siūlo blokuoti televizijos kanalus, „skleidžiančius internete propagandą“. Šią iniciatyvą jau palaikė kabelinės televizijos asociacija. Cenzūra Lietuvos interneto tinklo segmente gali oficialiai tapti valstybine Lietuvos Respublikos politika.

Lietuvos kabelinės televizijos asociacija (LKTA) išplatino pareiškimą: „Kabelinė televizija pasiruošusi boikotuoti propagandą internete platinančius kanalus“. Šiuo pareiškimu Lietuvos kabelininkai reiškia solidarumą su partijos ir vyriausybės iniciatyva įvesti interneto tinkle cenzūrą. Čia eina kalba apie blokavimą internete Lietuvoje uždraustų Rusijos televizijos kanalų.

Pastaraisiais trejais metais Lietuva ne kartą draudė transliuoti televizijos kanalus „RTR-Planeta“, „NTV-Mir“ ir 1-ąjį Baltijos kanalą. Tačiau teisingai laisvę suprantantys lietuviai visada rasdavo būdus kaip apeiti Lietuvos radijos ir televizijos komisijos draudimus ir vis tik naudotis „rusų propaganda“. Viena iš tokių galimybių buvo interneto televizija, kurios dalis ryšium su minėtos Komisijos veikla pastoviai auga ir šiuo metu siekia 20 proc. Lietuvos valdininkai šioje situacijoje įžvelgė betvarkę: kova su „rusų propaganda“ neefektyvi, vartotojai iš aukštos varpinės spjauna į jų draudimus! Ir biurokrato mąstymo logika neišvengiamai gimdo sprendimą — blokuoti Lietuvos interneto transliavimą tų kanalų, kuriuos uždraudė Lietuvos radijo ir televizijos komisija.

Būtent šią iniciatyvą palaikė Lietuvos kabelinės televizijos asociacija. Jos nariai pasiruošę blokuoti nelegaliai internete veikiančius kanalus: jie LKTA pareiškime pavadinti „informacijos diversantais“, keliančiais grėsmę Lietuvos saugumui.

Tokiu būdu Lietuvos valdžia ruošia pirmąjį žingsnį įvedant internete cenzūrą. Ateityje tokia valstybės politika gali visiškai atimti iš šalies gyventojų teisę naudotis nepriklausoma informacija.

Jau sugalvota ideologinė priedanga, pateisinanti cenzūros įvedimą internete bei neprisilaikymo savosios Konstitucijos ir eilės tarptautinių susitarimų (pvz., Europos žmogaus teisių konvencijos 10 str.), kuriuos pasirašė Lietuva. Ši priedanga nekinta jau daugelį metų — „Rusijos grėsmė“. Lietuviai gi — maži vaikučiai, juos nevalia prileisti prie „rusų propagandos“, nes kur tiesa, kur melas, vis tiek nesupras, galvoti savarankiškai, lyginti informaciją ir analizuoti faktus nesugebės ir gali prieiti „neteisingų“ išvadų. Todėl Lietuvai būtina įvesti cenzūrą, ją pavadinant kaip nors gražiau. Na kad ir Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo informacinėje erdvėje užtikrinimu. Kad niekam galvon netoptelėtų…

Vakarų sąjungininkų reakcija į „demokratinę cenzūrą“ bus akivaizdi — nutylėjimas. Ką tik JAV sausumos pajėgų Europoje vadas Ben Chodžes pareiškė, kad reikia aktyviau priešintis Rusijai media erdvėje. Ir Lietuvos valdantieji be abejonės pajėgs įvertinti amerikiečių generolo žodžius kaip Vašingtono palaiminimą apriboti Lietuvoje žodžio laisvę. Tačiau jei ir nebus palaiminimo (juk beveik per trejus informacinio karo metus JAV ir Europa nepasekė įkyriu Vilniaus pavyzdžiu ir neatjungė rusiškų kanalų), ką Vakaruose rimtai sudomins Lietuva? Jei ten kas nors ir sužinos apie Lietuvos valdžios išdykavimus, pasistengs nutylėti. Kaip ne kartą buvo.

Ateityje prisidengdama „kova su rusų propaganda“ ir „nacionalinio saugumo gynimu“ Lietuvos valdžia galės blokuoti bet kuriuos nepriimtinus interneto kanalus ir uždrausti nepageidautiną informaciją.

„Raudonoji“ prezidentės Grybauskaitės praeitis, korupcijos skandalai vyriausybėje, Lietuvos valdžios kritika Vakaruose ir t.t. iki paskutiniųjų emigravimo iš Lietuvos skaičių gali būti vertinama kaip „rusų propaganda“, kuri kelia grėsmę nacionaliniam saugumui ir todėl turi būti uždrausta. O informacijos šaltinis gali ir nebūti rusiškas — jis gali būti ir vidinis, lietuviškas internete. Vėl gi, valdžia, esant norui, visada jį pavadins „prorusiška penktąja kolona“, „Putino agentais“ ir „Maskvos ranka“. Vadinasi, rusų propaganda; vadinasi, grėsmė nacionaliniam saugumui; vadinasi, blokavimas ir draudimas.

Tokios liūdnos perspektyvos laukia Lietuvos Respublikos gyventojų. Nori būti tikras Lietuvos patriotas — užmiršk įvairius informacijos šaltinius, alternatyvias nuomones, juolab, kad reikia vystyti kritišką mąstymą ir turėti ant pečių savo galvą. Klausyk kreipimosi į tautą Dalios Grybauskaitės ir vyk šalin „priešų balsus“. Tai ir bus tavo europietiškas pasirinkimas, žodžio laisvė ir demokratija.

…O kol kas kanalą Rosija24 gyvai galite žiūrėti čia…

rosija24

Total
0
Dalinasi
Related Posts