Ar jau atėjo Intel mikroprocesorių eros pabaiga?

Rusijos gamintojas MCST sukūrė mikroprocesorių, kurio charakteristikos dvigubai viršija geriausių užsienio kolegų AMD, Intel, Apple gaminių charakteristikas.

Po bandomųjų šio procesoriaus gamybos partijų ir sėkmingai praėjusių valstybinių bandymų apie  tai pranešė kompanijos “MCST” spaudos atstovai dar 2014 metais. Serijinė gamyba pradėta 2015 metais. Su šiuo prosesoriumi jau gaminami kompiuteriai, serveriai, skirti Rusijos valstybės ir verslo poreikiams. Pirmenybė teikiama užsakovams, kuriems reikia padidinto našumo ir saugumo įrenginių.

Besidominančius naujovėmis, kviečiame patiems suipažinti su kai kuriomis procesoriaus “Elbrus-8C” charakteristikomis:

Procesorius Elbrus-8С”

Branduolių skaičius

8

2-ojo lygio laikinoji atmintis (cash )

8 * 512 Kb

Kiekvieno branduolio laikinoji atmintis

3-ojo lygio laikinoji atmintis 

16Mb

Laikinoji atmintis, aptarnaujanti sąsają tarp branduolių

Darbo dažnis

1.3 Ghz

Numatytasis taktinis dažnis

Darbo našumas

~250 Gflops

Operacijose su FP32

Atminties valdiklių tipas

DDR3-1600

Su ECC palaikymu

Atminties valdiklių kiekis

4

                      Daugiaprocesoninis palaikymas

        Iki 4 procesorių

Tarpprocesinio duomenų apsiketimo kanalai (pralaidumas)

3 (16 Gb/s)

Кanalai dupleksiniai

(pralaidumas į kiekvieną pusę – 8 Gb/s)

Technologinis procesas

28 nm

 

O ką reiškia, jei charakteristikos, kurias pateikia MCST, tiesa?

Smagioji dalis: procesoriaus našumas – apie 250 Gigaflopsų, tai yra 250 mlrd. operacijų per sekundę. Palyginimui: Intel Core i7 4930K našumas – 130-140 Gigaflopsų. Geriausios Extreme Edition versijos, tokios kaip 5960x su Haswell-E architektūra, tikriausiai dirba greičiau, nors nėra lengva rasti tokius duomenis, tačiau “Elbrus” rezultatas vis tiek atrodo labai, labai įspūdingai.

Atskirai pažymime, kad “Elbrus-8C” sukūrė ir naują operacinės sistemos “Elbrus” versiją. Šio procesoriaus bazėje sukurtos ir motininės plokštės. Technologiniai paruošiamieji darbai šiam procesoriui baigti 2015 metais.

Žinoma, labai svarbu, ne tik gaminio charakteristikos, atitinkančios visus nūdienos standartus, bet taip pat įdomu pažvelgti į MCST rinkodaros strategiją ir rinkodarą, nes anksčiau MCST daugiausia bendradarbiavo su kariniais užsakovais, ir tik visai nesenai pradėjo orientuotis ir į įprastų vartotojų rinką.

Visu pajėgumu vyksta ir pasaulyje visai naujos kartos ( pagal dar TSRS laikais sukurtą unikalią architektūrą) procesoriaus “Elbrus-16C” projektavimo, bandomieji technologiniai ir gamybos pajėgumų ruošimo darbai. “Elbrus-16C” turės net 1 Tflops greitąveiką ir bus pradėti gaminti 2018 metais.

Apie “Lenovo” kompanijos gaminiuose pradedamus naudoti rusiškus procesorius “Baikal-T” skaitykite čia

Šaltinis МЦСТ

Total
0
Dalinasi
Related Posts