19 proc. Lietuvos įmonių, turinčių joms nuosavybės teise priklausančių pastatų, yra keitusios elektros energijos tiekėją. Dažniausiai toks sprendimas buvo priimtas sulaukus žemesnės kainos pasiūlymo – tokią priežastį nurodė net 85 proc. įmonių.
Žema kaina išlieka svarbiausias nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimo kriterijus, rodo „Energijos tiekimo“ užsakymu tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta šalies įmonių apklausa.Žemą kainą kaip vieną svarbiausių rodiklių paminėjo net 96 proc. respondentų. Pastebima, kad vis daugiau įmonių svarbiu aspektu laiko ne tik kainą, bet ir profesionalų klientų aptarnavimą (50 proc.) bei lanksčias sutarties sąlygas (26 proc.).
Auga susidomėjimas energija, pagaminta iš atsinaujinančių išteklių
Didžiausias pokytis šiemet užfiksuotas šioje kategorijoje – 2017 m. net 13 proc. respondentų nurodė, kad svarbiausias pasirinkimo kriterijus renkantis elektros tiekėją – galimybė įsigyti iš atsinaujinančių išteklių pagamintą elektros energiją. Pernai šis rodiklis siekė tik 3 proc., užpernai – vos 1 proc.
„Pernai iš atsinaujinančių išteklių pagamintos elektros energijos kiekis Lietuvoje išaugo apie 25 proc. Mūsų praktika rodo, kad energija, pagaminta iš atsinaujinančių išteklių, ypač domisi tarptautinės bendrovės, kurios daug dėmesio skiria socialinei atsakomybei ir aplinkosaugai. Remiantis apklausos duomenimis, 11 proc. įmonių pakeitė energijos tiekėją, nes ieškojo galimybės įsigyti iš atsinaujinančių išteklių pagamintos elektros energijos“, – sako „Energijos tiekimo“ vadovas Vidmantas Salietis.
Nepriklausomus tiekėjus renkasi 15-20 tūkst. organizacijų
Tyrimas taip pat parodė, kad „Energijos tiekimas“ yra geriausiai žinomas nepriklausomas elektros energijos tiekėjas Lietuvoje. Bendrovę žino 61 proc. įmonių, turinčių nuosavo nekilnojamojo turto. Pernai šis rodiklis siekė 59 proc.
Tyrime apklaustos 305 Lietuvoje veikiančios įmonės bei įstaigos. Apklausą telefoninių interviu metodu 2017 m. vasario mėn. atliko tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“.
Šiuo metu nepriklausomų elektros energijos tiekėjų paslaugomis Lietuvoje naudojasi apie 15-20 tūkst. įmonių ir organizacijų – tai yra apie 35 proc. visų juridinių asmenų, perkančių elektros energiją. Likusiai daliai organizacijų elektros tiekimą užtikrina AB „Energijos skirstymo operatorius“.