Lietuvių gaminama biokuro įranga vertinama Prancūzijoje.

Biokuro katilinių įrangos projektavimo, gaminimo ir diegimo lyderė Baltijos šalyse „Enerstenos“ įmonių grupė šiuo metu vykdo naują projektą užsakovams iš Prancūzijos. Jau antrą konkursą šioje šalyje laimėjusi įmonių grupė pasirašė sutartį su Prancūzijos kompanija ir įsipareigojo iki 2018 m. sausio mėn. suprojektuoti ir pagaminti du 11-os megavatų galios biokuro vandens šildymo katilus su vandens vamzdžių alkūnėmis.

Projektas vykdomas gerai Prancūzijoje žinomam pramoninių katilų ir kurą deginančių įrenginių gamintojui ir biokuro bei šiukšlių deginimo projektų vystytojui. Anksčiau šiai įmonei pagal specialų užsakymą „Enerstenos“ įmonių grupė yra pagaminusi du 12-os megavatų galios vandens šildymo katilus.

„Naujasis projektas išskirtinis tuo, kad finaliniame etape įveikėme 4 konkurentus, nors ir pasiūlėme didesnę kainą – mūsų konstrukcinis sprendimas pasirodė patikimesnis ir tai nulėmė galutinį užsakovo apsisprendimą rinktis mūsų siūlomą įrangą. Tai rodo, kad mūsų produkcija ir profesionalumas yra vertinami. Tik nedidelė dalis šioje srityje veikiančių įmonių skiria tiek dėmesio mokslui ir inovacijoms, reta įmonė turi savo mokslo centrus, tyrimų laboratorijas. Mūsų įmonių grupė gyvendinamus projektus atlieka nuo idėjos „iki rakto“, – sako „Enerstenos“ įmonių grupės generalinis direktorius Virginijus Ramanauskas.

Prieš keletą metų išsikėlusi tikslą eksportuoti, „Enerstenos“ įmonių grupė šiandien jau gali didžiuotis savo darbais dešimtyje skirtingų pasaulio valstybių. „Enerstenos“ grupės surastus efektyvios šiluminės energijos gamybos sprendimus diegiasi Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Danija, Suomija, Prancūzija, Ukraina ir Baltarusija.

„Siekiame su kitomis šalimis pasidalinti gerąja Lietuvos patirtimi ir technologijomis, padedančiomis modernizuoti šilumos ūkį ir pereiti nuo iškastinio kuro prie atsinaujinančio biokuro. Matome čia dideles galimybes“, – sako „Enerstenos“ įmonių grupės vadovas.

Total
2
Dalinasi
Related Posts